Redmi Note 11s alınır mı?

Bütçe
4000-4500TL
Merhaba, yaklaşık 4000TL bütçem var. Normalde OnePlus nord N10 5G ya da M31s arasında kalmışken bugün Redmi Note 11 serisinin global lansmanını izledim. Lansmana göre Redmi Note 11s 64 GB 249 dolar, 128 GB ise 279 dolar başlangıç fiyatına sahip. Bu iki telefon dolar bazında A52'den daha ucuz ve mantıken 4000-4500TL aralığında olması beklenebiliyor. Ayrıca Samsung yeni A ve M serilerini piyasa çıkartmaya hazırlanıyor. Sizce yeni modeller beklemeye değer mi? 5000TL'ye çıkıp M52 ya da A52 alma şansım pek yok yani bütçeyi aşırı zormak istemiyorum. Şimdiden fikir belirtip tavsiye veren arkadaşlara teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
1080P 30 FPS destekliyor şahane gerçekten!

Note 10s modeline göre yonga tarafında düşüş var GPU tarafında. 108 MP kullanmak için G95 yerine G96 kullanmaları şart. Fakat daha iyi bir yonga kullanılmalıydı.

90 Hz ekran ve kamera sensörü yenilenmiş. Ancak 108 MP Note 10 Pro modelindeki sensör kullanılmasına rağmen video seçenekleri tam bir felaket. Ne 4k, ne de 1080P 60 FPS destekliyor rezillik resmen.

@BERWAR Neden G96 yerine Dimesity serisi kullanmadılar ki? Onu geçtim SD 732g de olurdu. Sanırsam maliyetten kısmak için böyle birşey yaptılar. G95 ile G96 arasında aşırı bir performans farkı var mı?

@BERWAR Sizce IMX 682 ile yeni 108MP Samsung sensör hangisi daha iyidir. Ben tahmini olarak yakın ya da yeni Samsung sensörün bir tık daha iyi olacağını düşünüyorum. Tabi sizin dediğiniz gibi video kısmında G96 nın kısıtlaması da mevcut.

@BERWAR hocam eğer 11s ve Pro modelleri 5000TL üstü ya da yakın fiyatlı çıkarsa hala A52 ve M52'ye karşı ciddi bir üstünlük sağlamadıklarını hatta bu iki modelinde genel anlamda gerisinde olacaklarını düşünüyorum. Tıpkı Note 10 serisinde olduğu gibi. Kısaca bana göre kayda değer tek fark 10s'deki kötü kamera performansı 11s'de sensör değişikliği ile giderilmiş. Yine de tekrar söylüyorum dolar bazında bu iki Samsung modelinden daha az fiyatla çıkış yapacakları için mantıken daha uygun fiyatlı olması bekleniyor ama Xiaomi'nin fiyat politikası ve telefonların Türkiye de üretilmesi de önemli bir faktör.

@BERWAR yeni modellerin ne zaman Türkiye'de olacağı, IMEI kayıt konusu netlik kazandı mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı