Redmi Note 12 Pro 5G Android sürümünü yükseltmek IMEI'nin gitmesine sebep olur mu?

tekiinnn

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba elimde yurt dışı bir Redmi Note 12 Pro 5G bulunuyor MIUI global 14.0.6 kararlı bir sürüme sahip ve telefonumun IMEI'si eski bir telefonumun IMEI'si ve araştırdığım kadarıyla şu anki telefonuma Android 13 hatta Android 14 güncellemesi alabiliyor ayrıca Xiaomi'nin resmi sitesine baktığımda Redmi Note 12 Pro 5G/12 Pro+ modellerine Android 13 güncellemesi gelmiş fakat ben hâlâ daha Android 12 sürümünü kullanıyorum birkaç uygulama yardımıyla Android sürümümü yükseltebiliyorum fakat hem telefonumun ayarlar bölümüne Android güncellemesi gelmedi hem de IMEI'nin gitme gibi bir durumu olur mu? Ya da telefoncuya götürüp onun yükseltmesini istesem daha mı doğru olur?
Screenshot_2023-11-27-23-29-28-210_com.android.chrome-edit.jpg

Son düzenleme:
Güncelleme sırasında yanlış hatırlamıyorsam efs dosyaları temizlenebiliyor. Bu da IMEI gitmesine (null ya da 0000) ya da cihazın Bootloop'a düşmesine sebep oluyor.
Peki bir telefoncu tanıdık var ondan rica etsem çözebilir mi bu işi parası önemli değil
Yazılımsal yapıldıysa gider. O numaraları not edip işi bilen birine söyleyin halleder.
Fazla bilmiyorum o kısımları internette TWRP gibi birşey diyordu ama hiç anlamıyorum telefoncuya rica etsem yapabilirmi

Direnç kayıtlı ise sorun olmaz.
Onu öğrenmenin bir yolu varmıdır

Geri
Yukarı