Çözüldü Redmi Note 12 Pro 5G orijinal olup olmadığı nasıl anlaşılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ProxyGG

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba bu ürünü Trendyol üzerinden almayı düşünüyorum fiyatı 10.700. IMEI kaydı olduğu beyan ediliyor. Ürünün IMEI kaydının gerçek olup olmadığını nasıl anlarım? Note 12 Pro yazsa bile ya 5G değilse? Kutuyu açmadan öğrenmem lazım ki iade edebileyim mümkün müdür? Kamerası benim için çok önemli fitness üzerine içerik üretiyorum. Arkadaşım kaçak aldı kullanıyor sonradan IMEI attıracak ama güven vermiyor bu sistem yasal olarak almak istiyorum kayıtlı deniyor Trendyol'da. Kayıtsız veya farklı bir cihaza kayıtlı gelirse ne yapacağım bilmiyorum ilen arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim.

Merhaba bu ürünü Trendyol üzerinden almayı düşünüyorum fiyatı 10.700. IMEI kaydı olduğu beyan ediliyor. Ürünün IMEI kaydının gerçek olup olmadığını nasıl anlarım? Note 12 Pro yazsa bile ya 5G değilse? Kutuyu açmadan öğrenmem lazım ki iade edebileyim mümkün müdür? Kamerası benim için çok önemli fitness üzerine içerik üretiyorum. Arkadaşım kaçak aldı kullanıyor sonradan IMEI attıracak ama güven vermiyor bu sistem yasal olarak almak istiyorum kayıtlı deniyor Trendyol'da. Kayıtsız veya farklı bir cihaza kayıtlı gelirse ne yapacağım bilmiyorum ilen arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim.
Redmi Note 12 Pro almayın, aldırmayın.

Telefonun kutusunda 2 adet IMEI kodu yazar o kodlardan birini bu sorgulama sitesinden aratın kayıtlıysa gösterir.

Çözüm
Redmi Note 12 Pro almayın, aldırmayın.

Neden hocam açıklar mısın? Kullanan kişiler gayet memnunmuş benim de bir aklıma girmedi değil. Açıklar mısınız?

Telefonun kutusunda 2 adet IMEI kodu yazar o kodlardan birini bu sorgulama sitesinden aratın kayıtlıysa gösterir.

Çok teşekkür ediyorum hocam sağ olun 🙏🏻

Trendyol'da kesinlikle kaçak olup IMEI atıldığı söylendi. Yurt dışı cihazı satan bir firma var fakat o da uyguna satıyor. Direnç IMEI fiyatı dahildir yazıyor bazı cihazlarda. Direnç IMEI olayı sıkıntı mı? Yıllar önce bir telefonumuz IMEI yüzünden kapandı. Yine olursa evdekilerle sorun yaşarım.

Bu tarz bir cevap aldım. Telefonun beni çeken kısmı kamerası. Bu şekilde IMEI ile telefon kullanımında bir sorun olur mu? Veya elimdeki telefonun IMEI'sini bu cihaza atsam tarzı bir durum olabilir mi?

Dosya Ekleri

• Screenshot_20231118_105950_com.whatsapp.jpg
    Screenshot_20231118_105950_com.whatsapp.jpg
    115,8 KB · Görüntüleme: 248
Son düzenleme:
Neden hocam açıklar mısın? Kullanan kişiler gayet memnunmuş benim de bir aklıma girmedi değil. Açıklar mısınız?

Trendyol'da kesinlikle kaçak olup IMEI atıldığı söylendi. Yurt dışı cihazı satan bir firma var fakat o da uyguna satıyor. Direnç IMEI fiyatı dahildir yazıyor bazı cihazlarda. Direnç IMEI olayı sıkıntı mı? Yıllar önce bir telefonumuz IMEI yüzünden kapandı. Yine olursa evdekilerle sorun yaşarım.

Bu tarz bir cevap aldım. Telefonun beni çeken kısmı kamerası. Bu şekilde IMEI ile telefon kullanımında bir sorun olur mu? Veya elimdeki telefonun IMEI'sini bu cihaza atsam tarzı bir durum olabilir mi?

Direçli IMEI atıldıysa sorun yok sorunsuz kullanılabilir.

Telefoncuların sadece bazıları dirençli IMEI atar genelde çoğu telefoncu root ve TWRP üzerinden IMEI atar bu da bazen güncelleme sorunu oluşturu bazen.

Son düzenleme:

A34 ve S20 FE varken o telefon alınmaz. S20 FE bütçesine çıkarsanız tercih edebilirseniz iyi olur. S20 FE'nin kamerası amiral gemisi seviyesinde bir kamera. İşlemcisi de öyle. Redmi Note 12 Pro 5G yanına yaklaşamaz kamera ve işlemci konusunda S20 FE'nin. Ayrıca S20 FE, amiral gemisi bir Samsung model olduğu için kablosuz şarj, kablosuz ters şarj (kablosuz olarak başka bir telefonu ya da cihazı şarj etme) ve Samsung DeX gibi özellikler barındırıyor. İçerik üretiyorum diyorsunuz, o halde bütçeyi biraz daha arttırıp S20 FE almaya çalışın. Telefonu bizzat ben kullanıyorum. İncelemesi de profilimde var. Nasıl fotoğraflar çektiğini görebilirsiniz. Redmi Note 12 Pro 5G ile öyle fotoğraflar çekemezsiniz. A34 ile de çekemezsiniz. Tercih sıralamanız S20 FE>A34 olmalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı