Redmi Note 13 alınır mı?

Wezzy

Picopat
Daha fazla  
Merhaba. Bir telefon alacağım o da Redmi Note 13.
Sizce fiyatına değen bir telefon mu?
Oyun, kamera ile işim olur o kadar. Bir de ara sıra sosyal medya.

Evet gayet iyi telefon. Adam olana fazla bile. Zaten yıllardır baktığımız zaman telefonlarda fark yaratacak bir teknolojik gelişme yok. Pişirip pişirip aynı özellikleri yeni model altında sunuyorlar. Mesela kulaklık sektörü de keza o şekilde. Yıllar öncesinin stüdyolarda kullanılan kulaklıkları ile şimdikiler tamamen aynı.

2021 yılında redmi note 10 pro aldım hala kullanıyorum. Sinirimi bozan şeyler kendi uygulamarında reklam vermesi. Konuşurken saçmalayan sensör. Bir de boyutu büyük gelmeye başladı artık. 6.7 inch telefon almam bir daha.

Onun dışında özelliklerine göre güzel telefon. Video çekerken sabitleyici olmaması kötü. 120 hz ekran güzel. Hızlı şarj güzel. Ama alırsam iphone veya samsung s23 düşünüyorum. Xiaomi 13 yerine samsung muadillerini öneririm.

10K'lık bütçeniz olduğunu varsayıyorum. Sıfır olarak Redmi Note 13 gibi ölü doğan bir cihaz yerine Redmi Note 11 Pro+ almanız daha mantıklıdır.

Evet gayet iyi telefon. Adam olana fazla bile. Zaten yıllardır baktığımız zaman telefonlarda fark yaratacak bir teknolojik gelişme yok. Pişirip pişirip aynı özellikleri yeni model altında sunuyorlar. Mesela kulaklık sektörü de keza o şekilde. Yıllar öncesinin stüdyolarda kullanılan kulaklıkları ile şimdikiler tamamen aynı.
Bu doğru bir bakış açısı değil. Öncelikle nolacak ya yeter mantığıyla bakacaksak olaya 10 bin lira ve üstü her telefon iş görür o zaman kapatalım forumu gidelim.

Pişirip pişirip tekrar koyuyorlar mantığı da hiç doğru değil. Yıllardır aynı muhabbet. S7 zamanında da artık deniz bitti koyacakları bir şey kalmadı diyordu millet. Bu işin sonu yok ve olmayacak. Her sene ufak tefek değişikliklere değişmeye ve gelişmeye devam edecek.

Bir ürünün iyisi de her zaman iyidir, fark yaratır. Pahalı cihazlar boşuna pahalı değil istisnalar hariç.

Ne anlamda kötü bir cihaz? İşlemci olarak Dimensity 920, 1080'nin farklı bir isimlendirilmiş versiyonu ve 685'den daha iyi. 120W şarj adaptörü var. Kamerasıda bütçesine göre gayet iyi.

Yeni konular

Geri
Yukarı