Redmi Note 13 Pro Plus 5G alınır mı?

Kesh

Hectopat
Merhaba, Redmi Note 13 Pro Plus almayı düşünüyorum yurt dışı olarak. Sizce almalı mıyım? Daha önce hiç yurt dşı cihaz kullanmadım sorun yaşar mıyım bilmiyorum, ne gibi sorunlar karşıma çıkabilir ve aldıktan sonra kapanmaması için ne yapmam gerekiyor?

Hocam ilk önce telefonu yorumlayayım. Telefon özelliklerine göre fiyat performans telefonlardan biri ama Redmi marka telefonlarda (mi modellerinde daha az görülüyor) gün geçtikçe telefon bir süre sonra kafayı yiyor, şarjı 20'den 0'a düşüyor. Telefonla konuşurken birdenbire kendini kapatıp açıyor vb. birkaç sorunu daha var. Bu sorunları bilerek almanızı tavsiye ederim. Bir de MediaTek dimensity birazcık fazla şarj tüketir ama inanın farkı anlamazsınız, oyun performansında da sizi daha mutlu eder. 2. olarak yurt dışı olayına gelirsek 1.5 yıl önceye kadar hiçbir farkı yoktu yurt dışı ile yurt içi telefonların ama Xiaomi güncelleme olayına el attı ve artık telefon yurt dışından geldiyse ve kaydı yoksa telefon güncellendikten sonra açılmıyor. Yani sizin güncellemeyi bilerek yapmamanız lazım bu da tüm yeni özellikler ve ek şeyleri kaçımaniz anlamına geliyor. İlk başta sorun değil vs gibi görünebilir ama can sıkan bir durum. Aynı durum babamın telefonu ve benimkinde var. Babamın ki yurt dışı benimki yurt içi. Telefonlar bambaşka bir model gibi duruyor. Umarım yardımcı olabilmişimdir. Aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz.

Açıklayıcı cevabınız için çok teşekkür ederim. Şimdi birkaç yurt dışı telefon satan yere sordum direnç attıktan sonra güncelleme konusunda sıkıntı kalmıyormuş ne kadar doğru bilemem ama. Yani benim de içimden çok fazla yurt dışı telefon almak gelmiyor ama fiyat farkı gerçekten çok fazla kafa karıştırıyor. Şu an yurt dışı Pro Plus fiyatına yurt içi Pro modeli anca alınabiliyor. Peki sizin 10.000-13.000 TL arası önerebileceğiniz yurt içi telefon var mı önceliğim ekran ve telefonun hızlı şarj olması.

@doktorzx2

Uygun diye yurt dışı alıp sonra üstüne harcadığı paralarla yurt içi fiyatına getiren birçok kişi var. Daha önce hiç yurt dışı cihaz kullanmadıysanız dikkatli olun. Telefoncular cihazlarını satana kadar iyi pazarlar, sattıktan sonra sizi tanımazlar.

Peki sizin 10.000-13.000 TL arası önerebileceğiniz yurt içi telefon var mı önceliğim ekran ve telefonun hızlı şarj olması.
Poco F4. Az daha çıkabilirseniz GT 2.

Açıklayıcı cevabınız için çok teşekkür ederim. Şimdi birkaç yurt dışı telefon satan yere sordum direnç attıktan sonra güncelleme konusunda sıkıntı kalmıyormuş ne kadar doğru bilemem ama. Yani benim de içimden çok fazla yurt dışı telefon almak gelmiyor ama fiyat farkı gerçekten çok fazla kafa karıştırıyor. Şu an yurt dışı Pro Plus fiyatına yurt içi Pro modeli anca alınabiliyor. Peki sizin 10.000-13.000 TL arası önerebileceğiniz yurt içi telefon var mı önceliğim ekran ve telefonun hızlı şarj olması.

@doktorzx2

Tavsiyem direnç işlemi gibi fiziksel müdahalelere izin vermeyin cihazınızda. Model önerisi olarak bayağıdır orta segmenti takip etmiyorum. Ama 1 saate fikir sahibi olabilirim.

@doktorzx2

Bir de telefonda öncelik özelliğiniz nedir? Kamera vb gibi önceliğiniz var mı?

Tavsiyem direnç işlemi gibi fiziksel müdahalelere izin vermeyin cihazınızda. Model önerisi olarak bayağıdır orta segmenti takip etmiyorum. Ama 1 saate fikir sahibi olabilirim.

Bir de telefonda öncelik özelliğiniz nedir? Kamera vb gibi önceliğiniz var mı?

Benim için en önemli özelliği ekranın iyi olması, bataryasının uzun gitmesi ve hızlı şarj olması kamerayla çok işim yok çok iyi olmasınada gerek yok aslında

Benim için en önemli özelliği ekranın iyi olması, bataryasının uzun gitmesi ve hızlı şarj olması kamerayla çok işim yok çok iyi olmasınada gerek yok aslında.

Redmi Note 13 Pro 5G yurt dışı alacaksan alınır yurt içine para verilmez kamera açısından güzel bir telefon işlemcisi oyun oynamaya el verişli hızlı şarjı var ekranı güzel.

Yeni konular

Geri
Yukarı