Redmi Note 5/5 Pro Siyah EDL mode probleminden kurtulma!

Erk Candan

Centipat
Daha fazla  
Sorunu çözdüm, çok zorlu bir süreçten geçtim ama en sonunda vardığım çözüm yolu çok da zor olmadı. Mi Flash 2016.04.01.0 (64 Bit) sürümü ile (64 bit bir bilgisayar yoksa başka bir sürümle yapmayı deneyin) MIUI 12.0.2 (Kararlı) bu sürüm orijinaldir yanlış anlamayın linki bırakırım, bu sürüm ile yine linkini bırakacağım bir dosya var o dosyanın içindeki 2 tane .elf ile biten dosya var bu dosyaları MIUI 12 veya herhangi indireceğiniz bir MIUI sürümünün dosyasının içinde images dosyasının içine atın bu dosyalardan zaten içinde var MIUI'ın ama siz bunları atın öbürleri sorun çıkarabiliyorlar. Dosyaları attıktan sonra ise indirdiğimiz MI Flash programının içine girip browse tuşuna basıyoruz ve MIUI klasörümüzü seçiyoruz (ilk önce MIUI dosyasının .zip versiyonu olarak geliyo siz onu rar ile birlikte klasöre ayıklayın) seçtikten sonra browse tuşunun sağındaki ok tuşuna basıp advanced tuşuna basıyoruz ve Fastboot script yazan yerdeki dosyayı yine browse diyerek MIUI klasörümüzün içindeki flash_all.bat dosyasını seçiyoruz seçtikten sonra enter tuşuna basıyoruz seçilmiş oluyor, şimdi ise telefonumuzu bağlıyoruz ve refresh diyoruz telefonumuz COM3 gibi bir adla veya biraz daha farklı bir adla orada görünecek göründükten sonra flash diyoruz ve bekliyoruz bir süre sonra yükleme başlıyor (hello packet tarzı bir yazı çıkarsa korkmayın bendede oldu sonradan ilerliyor) yükleme bitince telefonunuzun bildirim ışığı yanıp sönecektir ve telefonunuzu rahatlıkla açabilirsiniz.

NOT: Eğer telefonda bir düzelme belirtisi yoksa bir kaç kez daha deneyin bende ilk MIUI 9 ile denedim 2 kere sonra 12 ile deneyince oldu ümidi kesmeyin.

MIUI 12 veya başka MIUI sürümlerinin linki: Xiaomi Firmware Updater

Çözümün başka bir anlatımı: [SOLVED] Bootloop, Hardbrick, Softbrick Error | Xiaomi Tips

MI FLASH: Mi Flash Tool – Xiaomi Tools
MI FLASH 2016.04.01.0: Google Drive'la Tanışın – Tüm dosyalarınız için tek bir yer

.elf ile biten dosyalar: Google Drive'la Tanışın – Tüm dosyalarınız için tek bir yer

NOT 2: Eğer ki çok fazla kez denerseniz (olmassa farklı MIUI sürümleriyle de deneyin) ve olmassa ya başka çözümler araştırmanızı ya da bir tamirciye göstermenizi öneririm.

Yeni konular

Geri
Yukarı