Redmi Note 5 düştükten sonra şebeke yok

İsimsizAB

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle iyi akşamlsr. Telefon kulak hizasından biraz daha alçaktan yere düştü. Ekranda veya kasasında hiçbir sorun yok ancak sürekli olarak hattı görmüyor ve şebeke gidip duruyor. Arada Wi-Fi bile çekmiyor. Garantiye gönderdiğimizde 700 TL gibi bir fiyat istediler sizce alternatif ve daha ucuz ama kalıcı bir çözümü var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yani extrem bir soru olacak belki ama, kimlerin hangi detayları atlayıp sorununa çözüm aramaya devam ettiğini gördükçe en kolay çözümlerden başlamak kaçınılmaz oluyor.
Sim kart sök tak yaptınız mutlaka, farklı bir sim kart ile denediniz mi? Hatta telefon çift hat destekliyor yanlış bakmadıysam diğer hattı denediniz mi? Servisin bedel biçiyor olması donanımda gerçekten sorun olduğunun ispatı olmuyor bizim ülkemizde. Aslında 2 tane vida sıkıp, anakartı değiştirdim demek kadar kolay herşey.

Yani extrem bir soru olacak belki ama, kimlerin hangi detayları atlayıp sorununa çözüm aramaya devam ettiğini gördükçe en kolay çözümlerden başlamak kaçınılmaz oluyor.
Sim kart sök tak yaptınız mutlaka, farklı bir sim kart ile denediniz mi? Hatta telefon çift hat destekliyor yanlış bakmadıysam diğer hattı denediniz mi? Servisin bedel biçiyor olması donanımda gerçekten sorun olduğunun ispatı olmuyor bizim ülkemizde. Aslında 2 tane vida sıkıp, anakartı değiştirdim demek kadar kolay herşey.
Sim kart sök tak yapyım farklı sim denedim 2. Bi sim yuvası olduğunu göremedim sanırım ben yanlış baktım bi sim bi sd card görüyorum ama tekrar bakacağım hem sorun sadece simde değil wifi de çekip gidiyor. Ve garanti servisi hakkında katılıyorum 700 tl istemek güpegün dolandırıcılık

SD kart yuvaları aynı zamanda sim kart yuvası olarak da kullanılıyor ama nasıl takıldığı önemli. Siz telefon özelliklerine tekrar bakıp 2. hat desteğinden emin de olun.

SD kart yuvaları aynı zamanda sim kart yuvası olarak da kullanılıyor ama nasıl takıldığı önemli. Siz telefon özelliklerine tekrar bakıp 2. hat desteğinden emin de olun.
Denedim 2 3 saat boyunca sorunsuz çalıştı donra ansızın şebeke tekrar gitti wifi gitti olayı anlayamıyorum

Bilemiyorum ki, hard format denenebilir belki. Faydası olur olmaz bilmiyorum ama denenmedi demezsiniz en azından.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı