Redmi Note 7 Android One Kurma

patito

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Samsun,Türkiye
Redmi Note 7 kullanıyorum. Telefon boştayken bile genellikle 2 GB RAM dolu oluyor. Bu yüzden Android One'a geçeceğim. Android 10 ROM'u nasıl bulabilirim?
Screenshot_2020-01-24-09-30-47-274_com.android.systemui.jpg

Bencd Android One'a geçme. Bende Mi A2 Lite var yedek telefon olarak, Sürekli güncelleme geliyor. Microsoft uygulamalarında durdu hatası veriyor. Zaten XDA'daki geliştiriciler de her şeyi mükemmel yapmıyor. Buglar kısmında aramada ses gelmiyor yazan bir rom görmüştüm.

Bellek kullanımını düşürmek için stok Android kurmak istiyorsunuz ancak bu bellek kullanımı oranı normal.

Bellek konusunda yanlış bilinen bazı şeyler var. Bellek dolu olması iyidir aslında. Kullandığınız uygulamaların bazı verileri oradan çekilerek uygulamalar daha hızlı çalışır. Yani bellek boş olması aslında bir getirisi olmayan bir şeydir.

Durumun her ne kadar aynı olacağından emin olsam da yine de XDA custom ROM sayfasını aşağıya bırakıyorum. Önce geliştirici hesabı sahibi olmanız lazım sonrasında bootloader kilidi açılacak sonra custom recovery ondan sonra ROM atabilirsiniz telefona. Aşağıdaki sitede tüm rehberler mevcut.

Bilgisayar gibi düşünme RAM dolu olması normal Android'de. O telefon daha çok yeni kasma problemi yaşamamanız lazım. Kasıyorsa yanlış bişeyler yüklemiş olabilirsiniz, format atın. Custom ROM'lar öyle çok stabil olmuyor şuan mecburiyetten kullanıyor Galaxy S5'te, buglar var durduk yere donma var.

Bende de o kısım bazen 1,5 bazen 1,6 bazen 2,1 gibi değerlerle değişkenlik gösteriyor. Sık sık önbellek temizliği ve artık dosya temizliği de yapıyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı