Çözüldü Redmi Note 8 5G bağlantısı gözükmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

1_Swony

Centipat
Daha fazla  
Merhaba değerli Technopat Sosyal kullanıcıları. Dün sonunda ADSL'den GPON intenete geçtim. 5G'yi aktifleştirdim 1-2 saat çalıştı, ama sonra 5G gözükmemeye başladı. Ne kadar arayüze girsemde 5G aktifleşmiyor.
Modem Huawei
Cihaz Redmi Note 8
Şimdiden teşekkürler.

Çözüm
5GHz desteklemeyen cihazda görememeniz lazım direkt. Sanki öyle bir ağ yokmuş gibi.

Anladım hocam her şey için teşekkür ederim.

Değerli kullanıcılar sonunda problemi çözdüm :) Eminim bu yöntem çoğunuzun işine yarayacaktır :)
Screenshot_2.png

Eğer sizde de bu problem varsa kesin işe yarar.

Channel (kanal) seçeneği sizde Automatic olacak büyük ihtimalle. Automatic seçeneğini değişip 36 yaparsanız problem çözülür. :)
Hayır hocam modemin yanındayım.

Aynı odadayım hocam.
Mesajın devamında dediğimin arkasındayım. Başka bir cihazla daha deneyin mümkünse. Onda gözüküp telefonda gözükmüyorsa WiFi sürücüsünde sıkıntı vardır. Onda da görünmüyorsa modeminizin 5GHz anteni kusurludur.

Aslında 5G o kadar da kullanmayan birisiyim fakat 5G ile internet hızım 200-300'e kadar yükseldi
Şimdi ise 5G ne yapsamda gelmiyor
Modemide kurcalamaya korkuyorum

Mesajın devamında dediğimin arkasındayım. Başka bir cihazla daha deneyin mümkünse. Onda gözüküp telefonda gözükmüyorsa Wi-Fi sürücüsünde sıkıntı vardır. Onda da görünmüyorsa modeminizin 5GHz anteni kusurludur.

Maalesef başka 5G destekleyen cihaz yok :(

Bir şey sorucağım , benim bilgisayarım 5G desteklemiyor ama yinede ismi çıkmalı öylemi?
Mesajın devamında dediğimin arkasındayım. Başka bir cihazla daha deneyin mümkünse. Onda gözüküp telefonda gözükmüyorsa WiFi sürücüsünde sıkıntı vardır. Onda da görünmüyorsa modeminizin 5GHz anteni kusurludur.

Aslında 5G o kadar da kullanmayan birisiyim fakat 5G ile internet hızım 200-300'e kadar yükseldi
Şimdi ise 5G ne yapsamda gelmiyor
Modemide kurcalamaya korkuyorum

Maalesef başka 5G destekleyen cihaz yok :(

Bir şey sorucağım , benim bilgisayarım 5G desteklemiyor ama yinede ismi çıkmalı öylemi?

5GHz desteklemeyen cihazda görememeniz lazım direkt. Sanki öyle bir ağ yokmuş gibi.

Anladım hocam her şey için teşekkür ederim.

Değerli kullanıcılar sonunda problemi çözdüm :) Eminim bu yöntem çoğunuzun işine yarayacaktır :)
Screenshot_2.png

Eğer sizde de bu problem varsa kesin işe yarar.

Channel (kanal) seçeneği sizde Automatic olacak büyük ihtimalle. Automatic seçeneğini değişip 36 yaparsanız problem çözülür. :)

Son düzenleme:
Çözüm

Geri
Yukarı