Redmi Note 8 çok yavaş

mertmemo58

Decapat
Daha fazla  
Redmi Note 8 3/32 var çok yavaş ve donuyor hiç oyun oynamıyorum mesela ana ekrandayken sadece bildirimlere bakmak için kaydırdığımda panelin açılması 5 saniye sürüyor takıla takıla açılıyor bir uygulama açıp arkaya attıktan sonra başka bir uygulama açıyorum önceki açtığım kapanmış oluyor birisi aradığında telefon aniden donuyor zil sesi çalıyor ama ekranda tepki yok bazen ekran 5-6 saniye sonra tekpi veriyor arayan kişiyi yanıtlayabiliyorum bazen ise arayan kişi kapatana kadar donuk kalıyor yengemde Redmi Note 8 4/64 var ve onunki gayet hızlı arada çok fazla fark var bu yavaşlığı 1 GB RAM ve 32 GB hafıza farkından olduğunu düşünmüyorum telefonumu hızlandırmak için ne yapabilirim?

Oynadığınız oyun her neyse 1 GB RAM yetmeyebiliyor örnek PUBG 4 GB RAM'da akıcı çalışıyor lakin 1 GB RAM'le oyun oynanmaz.

Bu kadar yaşlı bir cihazın aslında performans sorunları yaratması doğal karşılanabilir, kaldı ki SD600 serisi rezalet bir CPU var içinde Ama dediğiniz 5 saniyede panel açılması falan bunlar olmamalı. Hard reset attınız mı? MIUI cihazlar diğer cihazlara kıyasla daha sık sıfırlanmaya ihtiyaç duyuyuor. Cihaz TR cihazı ise hard reset iyi gelebilir.

Ayrıca 4 GB bellek, günümüzde yetersiz. Bundan da kaynaklı muhtemelen zira en basit uygulamalar bile artık 500 MB'ı aşan değerlerde bellek tüketimine sahip.

Bu kadar yaşlı bir cihazın aslında performans sorunları yaratması doğal karşılanabilir, kaldı ki SD600 serisi rezalet bir CPU var içinde ama dediğiniz 5 saniyede panel açılması falan bunlar olmamalı. Hard reset attınız mı? MIUI cihazlar diğer cihazlara kıyasla daha sık sıfırlanmaya ihtiyaç duyuyuor. Cihaz TR cihazı ise hard reset iyi gelebilir.

Ayrıca 4 GB bellek, günümüzde yetersiz. Bundan da kaynaklı muhtemelen zira en basit uygulamalar bile artık 500 MB'ı aşan değerlerde bellek tüketimine sahip.

TR cihazı daha önce hard reset atmıştım en son 1 ay önce attım ayrıca 6.3 GB boş depolama alanı var.

TR cihazı daha önce hard reset atmıştım en son 1 ay önce attım ayrıca 6.3 GB boş depolama alanı var.
Boş depolama çok az, önbellek verilerinin yazılmasını bile geciktirir bu. SD Kart alın mümkünse ve verileri oraya aktarın cihaz depolamasını minimuma indirin. Hard reset atın. Duruma göre farklı ROM kullanabilirsiniz, MIUI ağırdır.

Geri
Yukarı