Redmi Note 8 neden güncelleme almıyor?

Senin o savunduğun Apple her yıl 10K-15K liralık telefon çıkartıyor neredeyse RTX bilgisayar değerinde ona ne demeli?

Başta söyleyim Apple'ı savunmuyorum. Bende kullanıyorum ama fiyatı yüzünden lanet bir marka ama yaptığı iş de kaliteli. Sezar'ın hakkı Sezar'a şimdi. :D

Apple alt kitleye hitap etmiyor Android tarafı gibi. Hep yüksek kesime hitap ediyor. Bak Samsung, Xioami, Huawei telefonlarına. Bir sene de bin tane model tanıtıyorlar her bütçeye hitap eden. Apple tek bir kesime sene de bir kez hitap ediyor, çekiliyor. iPhone'u Android ile karşılaştıracaksan Note 20, S20 gibi cihazlarla karşılaştır. Redmi Note 8 gibi orta bütçeli bir cihazla değil. :D

Bu Note 20, S20 modelleri kaç sene yazılım desteği alıyor ki ?

Ben her ne kadar yazılımın 1 kez gelmemesini çok sorun olmadığını söylesem de, 2 kez alıntı ile düşüncemi vurgulasam da yazılım peşinde koşacaksınız. Alın gönlünüzde olanı, hakkınız da hayırlısı olsun.
Bu sizin tercihiniz benim ve birçok kullanıcı için yazılım önemli yenilikler ve güvenlik için. Kendim abime Redmi Note 8 aldırdım bir cahillik ile telefonun arayüzü kasıyor şaka gibi bildiğimiz arayüz kasıyor. Forumlarda baktım bayağı kişi aynı sorunu yaşıyor.
Bu Note 20, S20 modelleri kaç sene yazılım desteği alıyor ki?

3 Yıl alıyorlar. Güvenlik güncellemelerini 4-5 yıl diye biliyorum fakat Android'de güncelleme sistemi iOS güncellemeleri kadar önemli değil bu nedenle 3 yıl Android cihaz için oldukça iyi.

Ben her ne kadar yazılımın 1 kez gelmemesini çok sorun olmadığını söylesem de, 2 kez alıntı ile düşüncemi vurgulasam da yazılım peşinde koşacaksınız. Alın gönlünüzde olanı, hakkınız da hayırlısı olsun.

Yanlış düşünüyorsun bence. En önemli etmenlerden biri yazılım. Örnek vermek gerekirse sık kullandığımız uygulamalar en son Android 11 desteği verse ne olacak ? Android 10'da kalan kişi sadece alo demek için kullanacak. Ben bunu iOS'ta yaşadım. WhatsApp işletim sistemini desteklemiyordu. En az iOS 7 istiyordu bende de 6 vardı. Ee çöp oldu telefon. :D

Bu sizin tercihiniz benim ve birçok kullanıcı için yazılım önemli yenilikler ve güvenlik için. Kendim abime Redmi Note 8 aldırdım bir cahillik ile telefonun arayüzü kasıyor şaka gibi bildiğimiz arayüz kasıyor. Forumlarda baktım bayağı kişi aynı sorunu yaşıyor.

3 Yıl alıyorlar. Güvenlik güncellemelerini 4-5 yıl diye biliyorum fakat Android'de güncelleme sistemi iOS güncellemeleri kadar önemli değil bu nedenle 3 yıl Android cihaz için oldukça iyi.

Katılıyorum. Babama da Note 9 Pro aldık. Akşam bir bakayım dedim menü kasıyor, yavaş geçiyor geçişler. Lan dedik sıfır aldık daha 1 gün geçmedi bu ne. :D :D

Yanlış düşünüyorsun bence. En önemli etmenlerden biri yazılım. Örnek vermek gerekirse sık kullandığımız uygulamalar en son Android 11 desteği verse ne olacak ? Android 10'da kalan kişi sadece alo demek için kullanacak. Ben bunu iOS'ta yaşadım. WhatsApp işletim sistemini desteklemiyordu. En az iOS 7 istiyordu bende de 6 vardı. Ee çöp oldu telefon. :D
Bu dediğiniz sadece o çok sevdiğiniz iOS için geçerli :).

Katılıyorum. Babama da Note 9 Pro aldık. Akşam bir bakayım dedim menü kasıyor, yavaş geçiyor geçişler. Lan dedik sıfır aldık daha 1 gün geçmedi bu ne.
Bu durum MIUI nedeniyle oluyor işte. Kendileri yazılım geliştiricileri olarak bu işe başlamalarına rağmen en kötü arayüz benim gözümde MIUI kendisi boştayken 2GB RAM kullanabilen bir arayüz.
Yanlış düşünüyorsun bence. En önemli etmenlerden biri yazılım. Örnek vermek gerekirse sık kullandığımız uygulamalar en son Android 11 desteği verse ne olacak ? Android 10'da kalan kişi sadece alo demek için kullanacak. Ben bunu iOS'ta yaşadım. WhatsApp işletim sistemini desteklemiyordu. En az iOS 7 istiyordu bende de 6 vardı. Ee çöp oldu telefon.
Android tarafında işler bu şekilde yürümüyor. Android 5'in bile her uygulamaya (ağır uygulamalar hariç) desteği var.

Bu dediğiniz sadece o çok sevdiğiniz iOS için geçerli :).

Aynen öyle. Aslında kullanırdım daha ama eski sürüm daha seri olduğu için geçmiştim. Hatta şu an telefonu güncellesem kullanabilirim bile. :D 8 senelik bir telefon bunu veriyorsa helal olsun demek gerek. :D

Bu durum MIUI nedeniyle oluyor işte. Kendileri yazılım geliştiricileri olarak bu işe başlamalarına rağmen en kötü arayüz benim gözümde MIUI kendisi boştayken 2GB RAM kullanabilen bir arayüz.

Android tarafında işler bu şekilde yürümüyor. Android 5'in bile her uygulamaya (ağır uygulamalar hariç) desteği var.

Yazılımla her şey yapılır gerçekten. Yapmak gerek ama. :D

Hocam Android tarafı her şeyin yapılabileceği bir taraf. 7 yıllık bir telefon olan Galaxy S4'e Android 10 yükleyip kullanabiliriz mesela.

Bunu yapan geliştiriciler işte. Ben böyle insanlara hayranım vallahi.

Bu aralar hackintosh olayı ile uğraşıyorum. Apple'ın AMD desteği yok. Ama geliştiriciler kendi geliştirdikleri bootloader ile bunu başarmışlar. Koy geliştirme bürosuna hepsinde daha iyi iş yapar bu adamlar. :D

Katılıyorum. Babama da Note 9 Pro aldık. Akşam bir bakayım dedim menü kasıyor, yavaş geçiyor geçişler. Lan dedik sıfır aldık daha 1 gün geçmedi bu ne. :D :D
Nasıl kasanı buluyorsunuz hocam? Abimde 8 bende 7 var kastığını falan görmedim. Kelek karpuz misali hepside bu konuya yazanlara mı denk gelir yoksa abartanlara mı anlamadım.

Nasıl kasanı buluyorsunuz hocam? Abimde 8 bende 7 var kastığını falan görmedim. Kelek karpuz misali hepside bu konuya yazanlara mı denk gelir yoksa abartanlara mı anlamadım.
Hocam yazın Redmi Note 8 arayüz kasma problemi diye bir sürü konu çıkacaktır. Redmi markasını Everest'e benzetiyorum ürünleri tamamen şansa bağlı ve pek destek veremiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı