Redmi Note 8 pil performansım normal mi?

PhysicalDecline

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Wellington-Seattle
Xiaomi Redmi Note 8 kullanıyorum. MIUI 12'den sonra pil performansının düştüğünü hissettim. Sizce veriler normal mi? Şu an şarjım 20 ve cihazda oyun oynamıyorum.

111111111.jpg

2222.jpg

Bu resimden bir şey anlamamız mümkün değil. Yazılımlar, cihazın pil performansını etkiler fakat batarya ömrünü doğrudan etkileyemez. AccuBattery uygulamasını yüklemenizi tavsiye ederim. Uygulamayı kurduktan sonra telefonunuzun şarjı yüzde 1 olunca, cihaz açık olacak şekilde hiç kullanmadan yüzde 100'e kadar doldurun. Daha sonra bu uygulamadan bataryanızın tahmini sağlığını görebilirsiniz. Tabii tek şarj döngüsü sonucu alınan bataryanın tahmini sağlığı, net sonuçlar vermeyebilir. Yaklaşık 1 ay kullandıktan sonra sonuçları bu konuya atabilir veya kendiniz de inceleyebilirsiniz.

Bu resimden bir şey anlamamız mümkün değil. Yazılımlar, cihazın pil performansını etkiler fakat batarya ömrünü doğrudan etkileyemez. AccuBattery uygulamasını yüklemenizi tavsiye ederim. Uygulamayı kurduktan sonra telefonunuzun şarjı yüzde 1 olunca, cihaz açık olacak şekilde hiç kullanmadan yüzde 100'e kadar doldurun. Daha sonra bu uygulamadan bataryanızın tahmini sağlığını görebilirsiniz. Tabii tek şarj döngüsü sonucu alınan bataryanın tahmini sağlığı, net sonuçlar vermeyebilir. Yaklaşık 1 ay kullandıktan sonra sonuçları bu konuya atabilir veya kendiniz de inceleyebilirsiniz.

Aslında benim aklıma takılan şey zaten ekran adlı şeyin çok şarj yemesi yüzde 50 yemiş nerdeyse. Parlaklıkta yüzde 50 de kullanıyorum.

Aslında benim aklıma takılan şey zaten ekran adlı şeyin çok şarj yemesi. Yüzde 50 yemiş nerdeyse. Parlaklığı yüzde 50'de kullanıyorum.
Bende de Redmi Note 7 var ve bu şekilde. Ekran, yüzde 42,88 şarj tüketmiş. Yani durum normal. Parlaklık seviyesine göre yüzde 3-5 oynayabilir.

1611174638183.png

Geri
Yukarı