Çözüldü Redmi Note 8 Pro 60Hz standart telefon 90Hz yapılabilir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

YaVuZ kUdReT61

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar aklıma bir soru takıldı ve bunu burada konuya dökmek daha iyi olur dedim öncelikle.
Bir cihazımız var.
Redmi Note 8 Pro işlemcisi - donanımı.

Üzerinden ayrıntılı bakabilirsiniz.
= Helio G90t ve bu Cihaz'ın sahip olduğu ekran tazeleme oranı - hızı 60Hz.

Şimdi ise konuları araştırdığımda Snapdragon 865 8 gen 2 olmuyor donanım ile alakalı denildi.
Lakin.
Şimdi ki cihaz ise.
Infinix Zero 8
Realme 6 vb.

Donanımlar aynı GPU, CPU vs.
şimdi demek istiyorum ki bir şekilde Redmi Note 8 Pro ekranını bu cihazlar gibi bir panel yardımıyla 90Hz yapılabilir mi? Çünkü donanım destekliyor aynı işlemci. Bu sadece bilgisayarın monitörünü değiştirmek gibi denilebilir. 1080 Ti 200FPS veriyor ekran 120Hz yapalım onu 240Hz alalım 200Hz mantığı. Sizce olur mu?
Değiştirilebilir mi?
(Eğer olsa da arayüz de onu destekleyecek bir yazılım veya ayar yok, bunu kafaya koymuş birisi köklü erişimi açıp ROM da atabilir. Sadece değişik bir konu ve fikirlerinizi almak istiyorum, sizce neler olur :D?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Bazı cihazlar için overclock kernelleri var, ama 90 değil en fazla 66-70hz civarına çıkarırsın öyle. Senin cihazın için olduğundan da şüpheliyim ayrıca.
Merhaba arkadaşlar aklıma bir soru takıldı ve bunu burada konuya dökmek daha iyi olur dedim öncelikle.
Bir cihazımız var.
Redmi Note 8 Pro işlemcisi - donanımı.

Üzerinden ayrıntılı bakabilirsiniz.
= Helio G90t ve bu Cihaz'ın sahip olduğu ekran tazeleme oranı - hızı 60Hz.

Şimdi ise konuları araştırdığımda Snapdragon 865 8 gen 2 olmuyor donanım ile alakalı denildi.
Lakin.
Şimdi ki cihaz ise.
Infinix Zero 8
Realme 6 vb.

Donanımlar aynı GPU, CPU vs.
şimdi demek istiyorum ki bir şekilde Redmi Note 8 Pro ekranını bu cihazlar gibi bir panel yardımıyla 90Hz yapılabilir mi? Çünkü donanım destekliyor aynı işlemci. Bu sadece bilgisayarın monitörünü değiştirmek gibi denilebilir. 1080 Ti 200FPS veriyor ekran 120Hz yapalım onu 240Hz alalım 200Hz mantığı. Sizce olur mu?
Değiştirilebilir mi?
(Eğer olsa da arayüz de onu destekleyecek bir yazılım veya ayar yok, bunu kafaya koymuş birisi köklü erişimi açıp ROM da atabilir. Sadece değişik bir konu ve fikirlerinizi almak istiyorum, sizce neler olur :D?
Teknik olarak belki mumkun olabilir ama sen yapamazsin.

Çok biliyorsan niye konu açıyorsun? O bilgili şahıslara söyle yapsınlar o zaman.

Öncelikle buraya açayım dedim, metni dikkatli okursan, önceden bu forum böyle değildi yargı yoktu veya böyle saçmalık, sebebini ve cevabını verirdi.

Bazı cihazlar için overclock kernelleri var, ama 90 değil en fazla 66-70hz civarına çıkarırsın öyle. Senin cihazın için olduğundan da şüpheliyim ayrıca.
Biliyordum sağol çözümü aldın diğerleri için gereği yok zaten

Geri
Yukarı