Redmi Note 8 Pro ekrana ışık gelmiyor

PolterGeist

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, sorun başlıkta ki gibi. Tamir için gittiğimiz tamircide ışık setinin bozulduğunu söyledi. Bu ışık seti nedir ve ışık seti bozulduğu zaman şarj ışığı yanar mı?

Merhaba, sorun başlıkta ki gibi. Tamir için gittiğimiz tamircide ışık setinin bozulduğunu söyledi. Bu ışık seti nedir ve ışık seti bozulduğu zaman şarj ışığı yanar mı?

Kolay kolay bozulan şeyler değildir o ağır bir darbe aldımı telefon.
Veya önceden tamirciye götürdünüz mü?

Ekranlar aslında neredeyse görülmez bir şekilde gösterir. Çoğu ekranın arkasında ise beyaz LED'ler vardır ki bu LED'ler yandığı zaman ekranı görebilesiniz. Onu değiştirmek çok zor muhtemelen ekranı değiştirecekler.

Kolay kolay bozulan şeyler değildir o ağır bir darbe aldımı telefon.
Veya önceden tamirciye götürdünüz mü?
telefonda hiç birşey yok ne ön camda ne de arka camda ağır darbe alsa ilk önce camda hasar alır diye düşünüyorum fakat kılcal çizik dahi yok.Ayrıca telefoncu cepte bile olsa bozulabileceğini söyledi. telefonu ilk kez tamirciye götürdük.

Benim bildiğim ışık seti LED panelin arkasında aydınlatma olarak bulunan bir şerit LED eğer bozulursa transparan bir LCD ekran elde edebilirsiniz tabii ki arkadaki metal plakayı söktüğünüz takdirde ve evet bildirim ışığı yanar.

Bakın üstteki arka ışığın bozuk hali alttaki çalışan hali. Telefonun ekranına el feneri ile tutarsanız gözükmesi lazım ekranın biraz eğer arızası gerçekten bu ise.

Ekran Alıntısı123.JPG

Telefonda hiçbir şey yok ne ön camda ne de arka camda ağır darbe alsa ilk önce camda hasar alır diye düşünüyorum fakat kılcal çizik dahi yok. Ayrıca telefoncu cepte bile olsa bozulabileceğini söyledi. Telefonu ilk kez tamirciye götürdük.

Hiçbir fikrim yok hocam fakat ekran değişimi yapıcalak telefona oda biraz masraf yapabilir.

Ekranlar aslında neredeyse görülmez bir şekilde gösterir. Çoğu ekranın arkasında ise beyaz LED'ler vardır ki bu LED'ler yandığı zaman ekranı görebilesiniz. Onu değiştirmek çok zor muhtemelen ekranı değiştirecekler.
bu durumda ekran değişmez,ışık setinin çipi değişir dedi.

Geri
Yukarı