Redmi Note 8 Pro için MIUI 11 en stabil sürüm olması

freedom_m

Decapat
Daha fazla  
Redmi Note 8 Pro için en ideal sürüm MIUI 11 olduğu tartışmazsız gerçek. MIUI 12.5'in hantalığı videolarda donması beni deli ediyordu. En son MIUI 11 yükledim çok hızlandığını fark ettim meraktan 10'u yükledim ama aşırı eski geldi. MIUI 11 arayüz bakımından da modern olan MIUI'dan da çok uzak değil.
Bu modeli kullanlar bu sürüme dönebilir en azından rahat bir nefes alır.

12.5.8 sürümü kullanıyorum bende videolarda donma takılmadan ziyade uzun süreli chrome kullanımında donma ve takılmalar meydana geliyor tüm uygulamaları kapatıp tekrar açmadıkça düzelmiyor. Çağrı sırasında hoparlöre aldığımda karşıdaki kişi konuşurken aşırı rahatsız edici pıt pıt çıt çıt çıt saçma sapan sesler çıkıyor ve bunu her zaman yapmıyor rasgele. Sizce 11 e dönersem bunlardan kurutulur muyum?

Ben MIUI 10 sürümünden direkt 12.5 sürümüne güncelledim. Bende Redmi Note 8 kullanıyorum. İkisinde de donuyordu. Aktif oyunda oynamıyorum 64 GB hafızanın 32 GB boş yer var. Format atalı 2 ay oldu. Ona rağmen stabil çalışmamaya başladı son 1 senedir?

En basit nasıl sürüm düşürebilirim acaba? Bende Note 8 Pro kullanıcısıyım. Kasma donma yok çok şükür ama eski sürüme geçsem hiç fena olmaz.

MIUI 9-10 çok güzeldi. Senin 12'ye geçince yaşadığını ben de zamanında 11'e geçince yaşamıştım. 10'dan sonra çıkan hiçbir Rom'u beğenemedim. Şuursuzca rakam artırıp yeni UI getiriyorlar ancak bu iyi bir şey değil. Hiçbiri MIUI 10 gibi oyun oynatamıyor.

En basit nasıl sürüm düşürebilirim acaba? Bende Note 8 Pro kullanıcısıyım. Kasma donma yok çok şükür ama eski sürüme geçsem hiç fena olmaz.
Bootloader kilidi açıp telefona TWRP Recovery Manager yükleyeceksiniz orası üzerinden istediğiniz gibi sürümler arasında geçersiniz ancak telefon içinden yapılacak olan sıfırlama ve güncelleme işlemleri telefonun çökmesine neden olacağı için bu işlemler için sürekli TWRP'yi kullanmak gerektiğini unutmamak gerek.

12.5.8 sürümü kullanıyorum bende videolarda donma takılmadan ziyade uzun süreli Chrome kullanımında donma ve takılmalar meydana geliyor tüm uygulamaları kapatıp tekrar açmadıkça düzelmiyor. Çağrı sırasında hoparlöre aldığımda karşıdaki kişi konuşurken aşırı rahatsız edici pıt pıt çıt çıt çıt saçma sapan sesler çıkıyor ve bunu her zaman yapmıyor rastgele. Sizce 11'e dönersem bunlardan kurutulur muyum?

Şu anlık öyle bir hata karşılaşmadım.

Ben MIUI 10 sürümünden direkt 12.5 sürümüne güncelledim. Bende Redmi Note 8 kullanıyorum. İkisinde de donuyordu. Aktif oyunda oynamıyorum 64 GB hafızanın 32 GB boş yer var. Format atalı 2 ay oldu. Ona rağmen stabil çalışmamaya başladı son 1 senedir?

MIUI 10 hatalarla doluyuydu.

PC Mi Flash tool üzerinden.

MIUI 9-10 çok güzeldi. Senin 12'ye geçince yaşadığını ben de zamanında 11'e geçince yaşamıştım. 10'dan sonra çıkan hiçbir ROM'u beğenemedim. Şuursuzca rakam artırıp yeni UI getiriyorlar ancak bu iyi bir şey değil. Hiçbiri MIUI 10 gibi oyun oynatamıyor.

Bootloader kilidi açıp telefona TWRP Recovery Manager yükleyeceksiniz orası üzerinden istediğiniz gibi sürümler arasında geçersiniz ancak telefon içinden yapılacak olan sıfırlama ve güncelleme işlemleri telefonun çökmesine neden olacağı için bu işlemler için sürekli TWRP'yi kullanmak gerektiğini unutmamak gerek.

Hocam sıfırdan kurulum ile güncelleme farklı olabiliyor.

MIUI 10 da bende ön kamera çalışmıyordu.

Hocam sıfırdan kurulum ile güncelleme farklı olabiliyor.

MIUI 10 da bende ön kamera çalışmıyordu.
Temiz kurulumsuz hiç ROM yüklemedim o yüzden farkı bilmiyorum sürüm yükseltenler genelde ellerinde patlatıyorlar telefonu bir süre sonra illa temiz kurulum istiyor makina.

MIUI 10'un öyle bir hatası yoktu ben tüm haftalık betalarına katıldım size denk gelen bir bug olma olasılığı yüksek.

12.5 sürümünde telefonun performansı her konuda kötüydü. Arayüzde donmalar yaşanıyordu, pil performansından memnun değildim. Telefona Custom ROM kurayım bari diyerek EvolutionX kurdum uçtu telefon performans bakımından :D Eğer ROM yükleyebilecek imkanınız varsa az uğraşıp Custom ROM kurmanızı öneririm.

12.5 sürümünde telefonun performansı her konuda kötüydü. Arayüzde donmalar yaşanıyordu, pil performansından memnun değildim. Telefona Custom ROM kurayım bari diyerek EvolutionX kurdum uçtu telefon performans bakımından :D Eğer ROM yükleyebilecek imkanınız varsa az uğraşıp Custom ROM kurmanızı öneririm.

Ben kullandım arayüzde takılmalar oldu. Bir başka sorun ise beni tarayıcıdan artıyordu.

miui 12.5 şarj konusunda kötü değilildi bence ,blis os kullandığımda şarj süresi baya yükselmişti.

Geri
Yukarı