Redmi Note 8 RAM kullanımı görünmüyor

Redmi Note 8 64 GB telefonum var. 4 GB RAM olmasına rağmen 2.3 GB RAM boşta bu kadar fazla RAM kullanması normal mi? Sabah kalktığımda 1.3 GB RAM boşta idi yeniden başlattım 1.9 GB çıktı yükseldi sonra uygulama vesaire sildikce.
*Telefondan bir sürü uygulama sildim 10 GB üzeri dosya uygulama gitti.
*Telefonun kendisinde RAM temizleme uygulaması var.
*Depolamada sorun yok.
Telefonda RAM kullanımı gösteren bir yer bulamadım, bilen varsa o da olur.

RAM'in ağzına kadar dolu ve olduğunca boş olması normal durumlar değil bence. RAM kullanımı konusunda endişelenmenize gerek yok zira telefon kendisi ayarlıyor ve istediğiniz zaman RAM temizlemesi yapabilirsiniz. Sonuç olarak 4 GB RAM kullanılması için var, her an 2-3 GB RAM'in boş olması sizin o 4 GB RAM'e ihtiyacınız olmadığı anlamına gelir zaten.
Kısacası değerler gayet normal, endişelenmenizi veya müdahale etmenizi gerektirecek bir durum olduğunu düşünmüyorum.

Galaxy S7 Edge'de genel olarak 1.8 - 1.9 GB kullanılabilir RAM alanı oluyor. Arkaplanda hiçbir uygulama açmayınca. Sorun yok bence.
Screenshot_20200912-200141_Samsung Experience Home.jpg

RAM'in ağzına kadar dolu ve olduğunca boş olması normal durumlar değil bence. RAM kullanımı konusunda endişelenmenize gerek yok zira telefon kendisi ayarlıyor ve istediğiniz zaman RAM temizlemesi yapabilirsiniz. Sonuç olarak 4 GB RAM kullanılması için var, her an 2-3 GB RAM'in boş olması sizin o 4 GB RAM'e ihtiyacınız olmadığı anlamına gelir zaten.
Kısacası değerler gayet normal, endişelenmenizi veya müdahale etmenizi gerektirecek bir durum olduğunu düşünmüyorum.

Emin misiniz peki 2 GB RAM kullanması bana normal gelmedi pek aslında 😒
Galaxy S7 Edge'de genel olarak 1.8 - 1.9 GB kullanılabilir RAM alanı oluyor. Arkaplanda hiçbir uygulama açmayınca. Sorun yok bence.
Eki Görüntüle 665930

Bilemedim bende hani sonuçta 2 GB RAM nereye gidiyor kafamda sorular bir de pili yorar bu.

Emin misiniz peki 2 GB RAM kullanması bana normal gelmedi pek aslında 😒

Bilemedim bende hani sonuçta 2 GB RAM nereye gidiyor kafamda sorular bir de pili yorar bu.
Tam olarak maksadınız ne anlayamadım, telefonda çalışan uygulama ve servisler tabii ki RAM'de yer edecek. Telefonu kullanmazsanız RAM de dolmaz pil de yorulmaz o zaman.
Eğer telefonda RAM hep boş duracaksa o kadar RAM konulmasının bir anlamı olmazdı. Üstelik yeni amiral gemilerinde 8-12 GB değerlere kadar RAM'ler görüyoruz. Bu demektir ki ne kadar varsa o kadar kullanılma potansiyeli var. Telefon kasmıyorsa veya başka bir problem yoksa dert etmeyin RAM kullanımını.

Tam olarak maksadınız ne anlayamadım, telefonda çalışan uygulama ve servisler tabii ki RAM'de yer edecek. Telefonu kullanmazsanız RAM'de dolmaz pil de yorulmaz o zaman.
Eğer telefonda RAM hep boş duracaksa o kadar RAM konulmasının bir anlamı olmazdı. Üstelik yeni amiral gemilerinde 8-12 GB değerlere kadar RAM'ler görüyoruz. Bu demektir ki ne kadar varsa o kadar kullanılma potansiyeli var. Telefon kasmıyorsa veya başka bir problem yoksa dert etmeyin RAM kullanımını.

Anladım haklisiniz aslında çok sağ olun.
Tam olarak maksadınız ne anlayamadım, telefonda çalışan uygulama ve servisler tabii ki RAM'de yer edecek. Telefonu kullanmazsanız RAM'de dolmaz pil de yorulmaz o zaman.

Merhaba dediğiniz gibi pek RAM'la ilgilenmedim ama durduk yere 900 MB kadar düşmeye bazen artık donar hâlen geldi ve söylemeyi unutmuşum bir gün sabah telefonumu şarjdan çıkardım 100 olmasını beklerken 30'du ve şarj alıyordu kimse de çıkarmadığına eminim ve telefon yanıyordu çıkardım telefon aşırı derecede dönüyordu iki defa yeniden başlattıktan sonra kendine gelmişti bugün sabah yine aynısı oldu 100 beklerken 60'dı ve 900 MB boş RAM alanı ile donuyor ve çok sıcaktı telefon RAM temizleme yapsam da 1.2 GB kadar çıktı yeniden başlattım kendine geldi telefon sizce normal midir bu? Bence değil güncellememi yaptı acaba bunu diye düşünüyorum çünkü önceden hiç böyle yapmazdı.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı