Redmi Note 8 ROM nasıl atılır?

• Konuyu başlatan ncl
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 6
  • Görüntüleme 1B

ncl

Hectopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
MSI H55M-E23 Mainboard
i3 550 3.20GHz
2x 2GB DDR3 RAM
AMD Radeon 5570 2GB
WD Green 240GB Sata SSD
Windows 10 21H2 Ognitorenks Edition
Meslek
Muzik Produktoru & Grafik Tasarim ve Video Editoru
Oncelikle herkese merhaba, Xiaomi Redmi Note 8 cihazim var ve bu cihaza LineageOS kurmak istiyorum. Tamamen dogru ve hiç sıkıntı cikarmayan rehber, video vb. seyleri nereden bulabilirim? Herhangi bir hata yapip telefonu mahvetmekten korkuyorum. Bununla ilgili tavsiyeleriniz nelerdir? Neleri yapmaliyim, neleri yapmamaliyim anlatabilir misiniz?

Telefonumun ozellikleri:

Android 11.
128 GB hafiza.
4 GB RAM.
MIUI global 12.5.2

Oncelikle herkese merhaba, Xiaomi Redmi Note 8 cihazim var ve bu cihaza LineageOS kurmak istiyorum. Tamamen dogru ve hiç sıkıntı cikarmayan rehber, video vb. seyleri nereden bulabilirim? Herhangi bir hata yapip telefonu mahvetmekten korkuyorum. Bununla ilgili tavsiyeleriniz nelerdir? Neleri yapmaliyim, neleri yapmamaliyim anlatabilir misiniz?

Telefonumun ozellikleri:

Android 11.
128 GB hafiza.
4 GB RAM.
MIUI global 12.5.2

@Umut Nas.

OEM kilidi acik mi?
Telefonun tam modeli nedir? Bilgisayar var mi?
Recovery kurma islemi:

Sonrasinda buradaki adimlara gore ilerleyin:
Şimdi TWRP'ye giriyoruz. Girmek için telefonu kapatın. Açarken ses açma+ var ise Home tuşu+Power ile TWRP'ye giriş yapıyoruz.
TWRP menüsü bu şekilde. Wipe bölümüne geliyoruz.

1647273956184.png

Gelen kısımdan Advanced wipe diyerek işaretlediğim tikleri işaretleyip kaydırıyoruz. (bu işlemden sonra stock ROM'a veda edebilirsiniz.)

1647274004611.png

İşlem bittikten sonra ana menüye dönerek "ınstall'a" tıklayın.
Gelen ekrandan "select Storage" deyin ve gelen pencereden hafıza kartınızı seçin.

1647274234515.png

Ardından ROM dosyasını seçin ve kuruluma başlayın.
Pixel Experience ROM'larında gapps dosyasına gerek yoktur.

1647274387978.png

Kurulumun nasıl ilerlediğini çubuktan anlayabilirsiniz :)

1647275622461.jpeg

Kurulum bittiğinde reboot diyerek cihazı yeniden başlatın.

1647274781019.png

Do not ınstall diyerek kurulumu bitirin. Yeniden başladığında TWRP ekranı gelirse reboot menüsünden yeniden başlatabilirsiniz.

1647274820984.jpeg

Artık eski marka/model ismi değil ROM'a ait ekran ile açılacak telefon.

1647274945762.png

Yeni işletim sisteminiz hayırlı olsun.

1647275022034.png

Telefonumun ozellikleri:

Android 11.
128 GB hafiza.
4 GB RAM.
MIUI global 12.5.2

TWRP kurup önce cihazı formatlayıp sonra dosyayı flashlamanız sonra yine formatlayıp reboot demeniz yeterli olacaktır.

Ya da bu videodaki gibi yapabilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

OEM kilidi acik mi?
Telefonun tam modeli nedir? Bilgisayar var mi?
Recovery kurma islemi:

Sonrasinda buradaki adimlara gore ilerleyin:
OEM kilidini CMD'den acacagim. Tam olarak model Redmi Note 8 128GB, MIUI 12.5.2.0 RCOMIXM. Bilgisayarim var ve birazdan ROM kurma islemini yapacagim.

Geri
Yukarı