Redmi Note 8 SIM kartını görmüyor ve Wi-Fi açılmıyor

RYUGA162

Hectopat
Arkadaşlar bir anda telefon SIM kartını görmemeye başladı ve aynı zamanda Wi-Fi'ı da açamıyoruz. Her şey bir anda oldu. Telefon herhangi bir hasar almadı. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Arkadaşlar bir anda telefon SIM kartını görmemeye başladı ve aynı zamanda Wi-Fi'ı da açamıyoruz. Her şey bir anda oldu. Telefon herhangi bir hasar almadı. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Hocam onun çözümü yok diye biliyorum. Benim eski ASUS'ta aynı sorunlar olmuştu. İçindeki Wi-Fi adaptörünün falan tamir edilmesi veya değiştirilmeşi gerekiyor diye biliyorum. Oda bir ihtimal çözüyormuş galiba.

Kanka bak şimdi redmiyse ve yurtdışı cihaz kullanıyorsan telefon sıfırlandıktan sonra veya herhangi başka bir şey senin oturumu kaptıyor onu tamirciye vermen lazım veya youtubedan da yapabilirsin.

Kanka bak şimdi redmiyse ve yurtdışı cihaz kullanıyorsan telefon sıfırlandıktan sonra veya herhangi başka bir şey senin oturumu kaptıyor onu tamirciye vermen lazım veya youtubedan da yapabilirsin.
Kanka anakartta sorun var muhtemelen, aynı sorunu yaşayan birkaç kişiyi daha buldum. Telefoncuda anakartı değiştikten sonra düzelmiş. Güvenilir bir telefoncuya götüreceğiz herhalde. Ama yardımın için teşekkür ederim.

Hocam halledebildiniz mi? Yaklaşık nisan ayından beri bu sorunla duruyorum telefonu kapat sç yapa yapa haftada belki 1 kere falan Wi-Fi açıp kullanabiliyorum. *#06# ile seri numarası ve IMEI baktıgım zaman gözükmüyorlar ama onların IMEI çalınmayla ilgili olduğunu düşünmüyorum. Wi-Fi bile çalışmıyor cidden garip. Telefoncuya vermek istemiyorum eski bir telefon kullanıyorum mecburiyetten. Eğer çözdüyseniz ve düzgün bir telefoncuya gittiyseniz adresini atar mısınız?

Hocam halledebildiniz mi? Yaklaşık nisan ayından beri bu sorunla duruyorum telefonu kapat sç yapa yapa haftada belki 1 kere falan Wi-Fi açıp kullanabiliyorum. *#06# ile seri numarası ve IMEI baktıgım zaman gözükmüyorlar ama onların IMEI çalınmayla ilgili olduğunu düşünmüyorum. Wi-Fi bile çalışmıyor cidden garip. Telefoncuya vermek istemiyorum eski bir telefon kullanıyorum mecburiyetten. Eğer çözdüyseniz ve düzgün bir telefoncuya gittiyseniz adresini atar mısınız?
Hocam son çare olarak tamirciye götürdük ama anakart değişimi diyerek 1200 tl gibi bir fiyat çıkardı. Yaptırdık ve kısa süre sonra yine aynı şey oldu. Mecburen yeni telefon aldık.

Hocam son çare olarak tamirciye götürdük ama anakart değişimi diyerek 1200 TL gibi bir fiyat çıkardı. Yaptırdık ve kısa süre sonra yine aynı şey oldu. Mecburen yeni telefon aldık.

Hocam öğrenciyiz malum telefon alamıyorum. Telefoncu telefoncu gezdım yok IMEI bozuk yok su yok bu deyip duruyorlar. En son bir telefoncuya gittim daha önce de gelen oldu bu problemden yaparım ama kesin bir şey söylemeyeyim olur olmaz %50 şansın var dedi ben paramı alırım dedi 700TL gibi bir ücret çıkarttı vallahi ne yapacağım bilmiyorum eski bir telefon kullanıyorum WhatsApp bile kullanılmıyor.

Hocam öğrenciyiz malum telefon alamıyorum. Telefoncu telefoncu gezdım yok IMEI bozuk yok su yok bu deyip duruyorlar. En son bir telefoncuya gittim daha önce de gelen oldu bu problemden yaparım ama kesin bir şey söylemeyeyim olur olmaz %50 şansın var dedi ben paramı alırım dedi 700TL gibi bir ücret çıkarttı vallahi ne yapacağım bilmiyorum eski bir telefon kullanıyorum WhatsApp bile kullanılmıyor.
Doğrudur hocam ama telefon o sorunu bir kez çıkardımı bir daha iflah olmuyor. Zaten tamirciler bahanede saçma sapan masraflar çıkarmaya. Bizim buralarda herkesin öve öve bitiremediği ve adeta nam salmış bir tamirci vardı, ona götürdük. Anakart değişecek diyerek 1200 tl masraf çıkardı. Yaptırdıktan 1 ay sonra yine aynı şey oldu, işime garanti veriyorum diyerek bu sefer ücretsiz tamir etti fakat bu sefer 1 hafta geçmeden bozuldu. Her ne kadar ekonomi hiç müsait olmasa da mecburen yeni telefon aldık.

Doğrudur hocam ama telefon o sorunu bir kez çıkardımı bir daha iflah olmuyor. Zaten tamirciler bahanede saçma sapan masraflar çıkarmaya. Bizim buralarda herkesin öve öve bitiremediği ve adeta nam salmış bir tamirci vardı, ona götürdük. Anakart değişecek diyerek 1200 TL masraf çıkardı. Yaptırdıktan 1 ay sonra yine aynı şey oldu, işime garanti veriyorum diyerek bu sefer ücretsiz tamir etti fakat bu sefer 1 hafta geçmeden bozuldu. Her ne kadar ekonomi hiç müsait olmasa da mecburen yeni telefon aldık.

Bende öğrenci indirimiyle telefon bakıyorum ama düzgün bir şey yok. A34 alacağım 9500'e inerse ama o da çok zor 1 kere indiğini gördüm Amazon'da ona da yetişemedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı