Redmi Note 8 vs Note 8 Pro vs Note 9

Bütçe
4300
Redmi Note 10 5G veya Note 10S, belki GM 21 Pro.

İlla da Samsung alınacaksa M23 daha mantıklı, en azından SD 750G barındırıyor.
Şu anda Oppo kullanıyor alacağım kişi. Nefret etmiş durumda. Oppo olmasın da ne olursa olsun. Ben deneyimlediğim için Note 8 Pro dedim ama aynı fiyata daha iyi ürün varsa ona da bakabilirim.

Şu anda Oppo kullanıyor alacağım kişi. Nefret etmiş durumda. Oppo olmasın da ne olursa olsun. Ben deneyimlediğim için Note 8 Pro dedim ama aynı fiyata daha iyi ürün varsa ona da bakabilirim.
Huawei P Smart Pro/S, Huawei P40 Lite. Google olmamasına bakma telefon çok iyi.

Oppo A serisi kullanıyorsa nefret etmesi gayet doğal. Oppo hazretleri A serisi cihazlara berbat ötesi yazılım veriyor.
Huawei P Smart Pro/S, Huawei P40 Lite. Google olmamasına bakma telefon çok iyi.
P Smart'lar alınmaz, 2018'den kalma Kirin 710'u kullanıyor. P40 Lite düşünülebilir.

Oppo A serisi kullanıyorsa nefret etmesi gayet doğal. Oppo hazretleri A serisi cihazlara berbat ötesi yazılım veriyor.
Oppo A5S kullanıyor. Yer yok diye gittik 64GB kart aldık. Uygulamaları SD karta yükleyemiyoruz, yüklü uygulamaları aktaramıyoruz, fotoğraf aktaramıyoruz, yeni fotoğrafları SD karta kaydedemiyoruz. Resmen etkisiz eleman olarak duruyor kart. Hiç bir faydası yok. Sürekli donuyor. Biz de yeni telefon almaya karar verdik.

Arkadaşların dediği gibi M.23 mantıklı olur. 120Hz ve 750G iyi olmuş. Redmi Note 10 ve A23 ile aynı sensöre sahip. Kamera üzmez gibi. Malzeme kalitesi düşük tutulmuş ve pls panel saçma olmuş.Ama sonuç olarak F/P telefon şahsen alınır.

Bu 3 model arasında kaldım. Kendim Note 8 kullanıyorum ve çok büyük sorunlarla karşılaşmadım klasik Android işte. Kapasite çok önemli 128 GB olacak. Note 9 bir üst model olarak gözüküyor ama RAM'i Note 8'den daha düşük.
Sanırım aralarında en iyisi Note 8 Pro. Kullanmış deneyimlemiş olan varsa üçü arasında bir öneri yapabilecek var mı? Telefonda PUBG tarzı oyunlar oynanmayacak. Ufak tefek indie oyunlar oynanabilir arada. Ama öncelik kapasitede.
Gerçekten bu üç modelden biri alınacak ise hiç düşünmeden verilecek cevap Note 8 Pro olur.

6 aydır kullanıcısıyım, sormak istedikleriniz varsa cevaplayabilirim.

Gerçekten bu üç modelden biri alınacak ise hiç düşünmeden verilecek cevap Note 8 Pro olur.

6 aydır kullanıcısıyım, sormak istedikleriniz varsa cevaplayabilirim.
Öneriniz için teşekkür ederim hocam. Bir kaç sorum var aslında;
NFC var mı? Varsa çipleri okuma ve yazma işlemi yapabiliyor mu? Şarj süresi nasıl, bir günü çıkarabiliyor musunuz? Günlük kullanımda performansı nasıl?

Hızlı şarj olduğu için şarj süresi kısa. Yaklaşık 75 dakika gibi bir sürede tam şarj yapabiliyorum.

NFC özelliği mevcut.
Ancak NFC'yi ayrıntılı olarak kullanmam gereken bir alan ya da ihtiyaç olmadığı için fazla kullanmadım.

Şarjı 1 gün boyunca çok çok rahat çıkartıyor.
World War Heroes, Cal of Duty gibi oyunların sıkı takipçisi olduğum için sık sık oynuyorum.
Ama ona rağmen 1 günü rahatlıkla çıkartıyor.

Şu an Custom ROM yüklemiş şekilde kullanıyorum ben.

Custom ROM yükleme, TWRP yükleme, Root atma gibi işlemlerin de açıkçası kolay yapıldığı bir cihaz.
Android 11 güncellemesini de aldı.
İyi yani bu anlamda.

Geri
Yukarı