Redmi Note 8 vs Note 8 Pro vs Note 9

Bütçe
4300
Hızlı şarj olduğu için şarj süresi kısa. Yaklaşık 75 dakika gibi bir sürede tam şarj yapabiliyorum.

NFC özelliği mevcut.
Ancak NFC'yi ayrıntılı olarak kullanmam gereken bir alan ya da ihtiyaç olmadığı için fazla kullanmadım.

Şarjı 1 gün boyunca çok çok rahat çıkartıyor.
World War Heroes, Cal of Duty gibi oyunların sıkı takipçisi olduğum için sık sık oynuyorum.
Ama ona rağmen 1 günü rahatlıkla çıkartıyor.

Şu an Custom ROM yüklemiş şekilde kullanıyorum ben.

Custom ROM yükleme, TWRP yükleme, Root atma gibi işlemlerin de açıkçası kolay yapıldığı bir cihaz.
Android 11 güncellemesini de aldı.
İyi yani bu anlamda.
Teşekkür ederim hocam. Note 8 Pro alacağım.

Teşekkür ederim hocam. Note 8 Pro alacağım.
Gerçekten ciddiyseniz iyi bir fiyat performans telefonu.
Hayırlı olsun diyelim.

Ama diğer önerilere de bakmanızı önerirdim açıkçası.
Alacaksanız 128GB almaya çalışın. 64GB alınsa da sorun olmaz, 512GB'a kadar SD kart desteği de mevcut.
128GBlık ek bir SD kart da takarak depolamamı artırdım.

Gerçekten ciddiyseniz iyi bir fiyat performans telefonu.
Hayırlı olsun diyelim.

Ama diğer önerilere de bakmanızı önerirdim açıkçası.
Alacaksanız 128GB almaya çalışın. 64GB alınsa da sorun olmaz, 512GB'a kadar SD kart desteği de mevcut.
128GBlık ek bir SD kart da takarak depolamamı artırdım.
64GB Note 8 kullanıyorum. Note 8 Pro'yu 128 GB alacağım. 512GB SD kart desteği dahili depolama hariç olarak değil mi? Yani 512GB SD kart takarsam 512 + 128 GB alana mı sahip olacağım?
Hocam elbet karar sizin ve Note 8 Pro iyi cihazdır ama güncel bir telefon almanız daha iyi olur.
Hocam bir öneriniz var mı? Ne almalıyım?

Hocam elbet karar sizin ve Note 8 Pro iyi cihazdır ama güncel bir telefon almanız daha iyi olur.
Güncellik mevzusuna çok takılan biri değilse kullanıcı, pek sorun olmaz.
Ha illa en güncel Android olsun deniyorsa bütçe artırılıp başka model bakılmalı.

Ama Android 12 Custom ROM da kullanılabilir.
Şahsen EvolutionX ROM kullanıyorum.
64GB Note 8 kullanıyorum. Note 8 Pro'yu 128 GB alacağım. 512GB SD kart desteği dahili depolama hariç olarak değil mi? Yani 512GB SD kart takarsam 512 + 128 GB alana mı sahip olacağım?

Evet, aynen öyle olacak.
Dahili depolama 128, harici ise 512GB olacak.

64 GB Note 8 kullanıyorum. Note 8 Pro'yu 128 GB alacağım. 512 GB SD kart desteği dahili depolama hariç olarak değil mi? Yani 512 GB SD kart takarsam 512 + 128 GB alana mı sahip olacağım?

M23 F/P duruyor bütçe yeterse. Yetmezse Realme C25s derim.
Ha illa en güncel Android olsun deniyorsa bütçe artırılıp başka model bakılmalı.

Ama Android 12 Custom ROM da kullanılabilir.
Şahsen evolutionx ROM kullanıyorum.

Evet, aynen öyle olacak.
Dahili depolama 128, harici ise 512 GB olacak.

Bence de takmıyor ise sıkıntı olmayacaktır. Ama önemli olan fiyat bence. Fiyata göre alınabilir diyebiliriz.

Bence de takmıyor ise sıkıntı olmayacaktır. Ama önemli olan fiyat bence. Fiyata göre alınabilir diyebiliriz.
İlla en güncel Android kullanılması şart değil. Zaten kullanan kişi çok temel bir kullanıcı. ROM vs. mevzularına hiç girmeyecek. Telefonun geldiği hali ile yam performansında çalışması gerekiyor. Kutudan çıkarır çıkarmaz otomatik güncellemeleri kapatmayı düşünüyorum zaten. Mevcut Redmi Note 8'imde güncellemelerden sonra yavaşlama yaşamıştım.

Geri
Yukarı