Redmi Note 8 Wi-Fi bağlantı sorunu

akrgz1

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Selamlar öncelikle Hepsiburada'dan TR garantili aldığım Redmi Note 8 telefonumda kendi evimdeki Wi-Fi ile alakalı bazı problemlerim var, unutmadan belirteyim mobil veri ile alakalı herhangi bir sorunum yok ve yazılımlarım güncel. Kullandığım modemde hem 2.4G hem de 5G bağlantı mevcut. Fakat Redmi Note 8 telefonumda kendi ağımı ahmet 2G/5G olarak görüyor ve otomatik olarak 5G'ye bağlandığını düşünüyorum, çünkü kısa bir mesafe sonrasında bağlantı da kopmalar ve görmeme problemleri oluyor. Modem arayüzünden 5G'yi kapatıp, 2.4G ile bağlantı kurmaya çalıştım fakat ağa bağlanmıyor ya da ağı görmüyor. 5G ise gayet kararlı çalışsa da mesafe yüzünden kullanımıma engel oluyor. Ayrıca yazılım güncellemelerini denetle dediğim zaman çoğunlukla bağlantı kurulamadı hatası alıyorum ve mobil veri üzerinden kontrol edip indirmelerini yapmak zorunda kalıyorum. Bu sorunlarımı nasıl çözebilirim?
Not: Eski telefonum P20 Lite'da Wi-Fi ağlarımı "ahmet 2.4GHz ve ahmet 5GHz" olarak ayrı ayrı görüyordum ve 2.4G bağlantım da en ufak bir sorun bile yaşamıyordum. (Şu an annem bu cihazı kullanıyor ve hala bir sorun yok.)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı