Redmi Note 9 batarya kapasitesi 3500 mAh çıkıyor

tevzadze

Centipat
Daha fazla  
Selamlar,
2 hafta önce Redmi Note 9 aldım. 5020 mAh bataryası olduğu iddia ediliyor. Birkaç arkadaşım da benzer batarya kapasitelerine sahip telefonları kullanıyorlar ve 2-3 gün boyunca şarj etmediklerini biliyorum. Ancak ben aldığım günden beri telefonum 1 günden fazla dayanmadı. Bu durum şüphe uyandırınca, bugün telefonun şarjını tamamen bitirdim, %100 olana kadar şarja taktım ve bu esnada USB tester kullandım. Ve %100 şarj olduğunda, testerdan geçen akım miktarı 3500 mAh çıktı.
Bu durum neden kaynaklı olabilir? Bu Tester'ı daha önce başka cihazlarda denedim ve kapasite olarak yakın bir sonuç veriyor genellikle. (7000 mAh bataryalı tableti 7150 mAh şeklinde ölçmüştü)

1636887909019.png

Nasıl bir yol izlemeliyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamlar,
2 hafta önce Redmi Note 9 aldım. 5020 mAh bataryası olduğu iddia ediliyor. Birkaç arkadaşım da benzer batarya kapasitelerine sahip telefonları kullanıyorlar ve 2-3 gün boyunca şarj etmediklerini biliyorum. Ancak ben aldığım günden beri telefonum 1 günden fazla dayanmadı. Bu durum şüphe uyandırınca, bugün telefonun şarjını tamamen bitirdim, %100 olana kadar şarja taktım ve bu esnada USB tester kullandım. Ve %100 şarj olduğunda, testerdan geçen akım miktarı 3500 mAh çıktı.
Bu durum neden kaynaklı olabilir? Bu Tester'ı daha önce başka cihazlarda denedim ve kapasite olarak yakın bir sonuç veriyor genellikle. (7000 mAh bataryalı tableti 7150 mAh şeklinde ölçmüştü)

Eki Görüntüle 1214289

Nasıl bir yol izlemeliyim?
Bir telefoncudan aldıysanız belkide bataryasını değiştirdiler nerden bilebilirsiniz?

AccuBattery diye bir program var şimdi kendi telefonumda denedim. Telefon Özeliklerinde gösterdiği gibi 5260 mAh gösteriyor. Bir dene bakalım sende ne gösterecek. Program da altta ki Şarjda sekmesinde, sayfanın en altında.

Satıcı Hepsiburada mıydı?

Maalesef, TEKNO100 diye bir satıcı.

Accubattery diye bir program var şimdi kendi telefonumda denedim. Telefon özeliklerinde gösterdiği gibi 5260 mAh gösteriyor. Bir dene bakalım sende ne gösterecek. Program da altta ki şarjda sekmesinde, sayfanın en altında.

Design battery 5020 mAh, estimated için bir kere bitmesi gerekiyor sanırım, bakalım bir yine bitireyim, başka bir USB tester ile de deneyeceğim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Böyle teknolojik ürünlerde ürünün resmi satıcısını tercih edin, Örn: Hepsiburada Mağazası yada Trendyol'da Xiaomi Türkiye satıcısı, Ürünü bence iade edin bu satıcılardan alın.

Geri
Yukarı