Redmi Note 9 Batarya nasıl?

Nasıl yani affınıza sığınıyorum anlamadım tam.
Hocam alalı yaklaşık bir ay oldu ilk zamanlarda 2 gün rahat gidiyordu şuan ise sabah yüzde yüzden akşam sekize geldiğimizde 20 civarlarında geliyor şarja takıyorum tekrar. Şarj etme konusunda çok titiz davranırım şarjı dolmadan çıkarmam 15in altına indirmem şarjdayken uzun süreli kullanım yapmam fakat sonuç bu.

Hocam alalı yaklaşık bir ay oldu ilk zamanlarda 2 gün rahat gidiyordu şuan ise sabah yüzde yüzden akşam sekize geldiğimizde 20 civarlarında geliyor şarja takıyorum tekrar. Şarj etme konusunda çok titiz davranırım şarjı dolmadan çıkarmam 15in altına indirmem şarjdayken uzun süreli kullanım yapmam fakat sonuç bu.
Ben de çok dikkatliydim fakat batarya performansı düşünce şarjda 20 dakika civarı bakmaya başladım.

Birde batarya kalibrasyonu dediğiniz zımbırtı nedir?
Basit bir örnekle anlatayım. Şimdi tabağınızda 500 gr yemek var. 400 gr yediniz ve 100 gr artık kaldı. Sonra tekrar 500 gr eklediniz artıklarla birlikte 600 oldu. Belirli zaman geçtiğinde bu tabağı tamamen temizlemek gerekiyor. Bunun için telefon tamamen dolduruluyor sonra %0'a kadar boşaltılıyor. Sonra tamamen bitirmek için defalarca açılıyor ta ki açılmayana kadar. Sonra tekrar aynı işlemi yapıyoruz. Bu sefer 0 halde 2-3 saat bekletiyoruz. Şarjını 100 yapıp 1 saat kadar şarjda bırakıyoruz. Ve işlem tamamlanıyor.

Geri
Yukarı