Redmi Note 9 MIUI 13 güncellemesinden sonra Mi logosunda kalıyor

@shinei estağfurullah hocam niye aşsın sizi?

Bu tür durumlarda biraz telefon bilgisiyle kurtarabiliyorsunuz aslında telefonu. Terim olarak bu durumlara soft brick deniliyor. Kurtarması kolay diye yumuşak tuğla diye tabir ediliyor.

Bir de bunun hard bricki var ki illallah ettirir. Kurtarılır kurtarılmasına da her marka son kullanıcının kurtarmasına izin vermiyor. Bakınız Xiaomi, EDL mod diye bir şey uydurmuş, bu moda da ya paralı uygulamanız olacak ya da telefonun arka kapağı açılacak anca o şekilde giriş yapabiliyorsunuz.

Neyse kafanızı karıştırmayayım hocam. Yarın telefoncu arkadaşınıza emanet edersiniz zaten telefonu. Bu işlerden para alıyor mu götürdüğünüz yer? Alıyorsa eğer size de inceden gösterelim bu işleri yazık günah vaktinize ve paranıza.

@Yuspedile

Bir sure once de acilis ekraninda kaliyordu. Telefona bilgisayar uzerınden ROM attım ama yine de acilmadi, denemedigim yol kalmamisti acilmasi icin. Simdi yine aynisi oldu sanirim.

Evet tamir ettirdigim yer ucret aliyor bu islem karsiliginda ama onceki gibi ugrastiracaksa hic ugrasmak istemiyorum.

Kolay yontemler varsa deneyebilirim elbette ama dedigim gibi ses acma/kisma tuslari ise yaramıyor. Ne yaparsam yapayım kurtarma menusunu acamadim.

@shinei başka bildiğim kolay bir yöntem maalesef yok hocam. İşin ilginç tarafı da kurtarma menüsüne erişemememiz. Ne yaptınız hocam götürdünüz mü telefoncuya?

MIUI 13 sürümüne güncelledim ve telefon kapandı, güncelleme tamamlandıktan sonra yeniden açılacaktı ama mi logosunda takıldı kaldı. Logo geliyor, birkaç saniye sonra görüntü gidiyor ve tekrardan logo geliyor. Telefon açılmıyor. Şarjı tamdı güncellemeden önce, telefona müdahale etmedim. Kendi kendine bozuldu böyle.

Ne yapabilirim?

Hocam MIUI 13 şu an genel olarak Redmi Note 9 serisi için sorunlu şu an, zaten yetkililer tarafından bu konu araştırılıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı