Redmi Note 9 Pro alınır mı?

Fazla seçeneğin yok. Hangisinde indirim yakalarsın bilemem tabi.

Samsung M51 128 GB 3700 TL
Poco X3 64 GB 3600 TL - 128 GB 3700 TL
Mi Note 10 Lite 64 GB 3549 TL - 128 GB 3900 TL

Oppo istemedin yine de yazalım buraya.

Realme 6 Pro 128 GB 3500 TL
Realme 7 Pro 128 GB 3600 TL
Oppo haricinde bana hangi telefonu önerirsin?

Oppo haricinde bana hangi telefonu önerirsin?
Bu tercihi senin yapman gerekiyor. Özelliklerine bakarsın ihtiyaçlarına göre, daha önceki kullanım tecrübelerine ve alışkanlıklarına göre bu kararı senin vermen gerekiyor.

Ayrıca önereceğim telefonu kullanmadan şunu yüzde 100 al diyemem. Mesela Anneme Realme 6 aldık. Gerçekten genel kullanım için çok iyi bir telefon bana göre. O segmentte 2400 2500 lira civarında önerebilirim. Almadan önce ben de biraz kuşkuluydum ama yorumları okudum araştırdım biraz da belki risk aldım ve fiyatı da uygun olunca aldım.

Hatta abim de çok beğendi. Şimdi o da Realme 6 almak istiyor :) Oppo belki Türkiye'de çok yaygın değil ama o kadar yeni bir telefon da değil diye biliyorum. Belki Realme arayüzü biraz yeni ve gelişmeye açık olarak görülebilir. Ancak saf android gibi sade akıcı ve kasmadan olması açısından standart kullanım için yeterli görünüyor.

Ama senin için tabi bu 3 seçenek görünüyor. Tercih senin.

Samsung M51 128 GB 3700 TL
Poco X3 64 GB 3600 TL - 128 GB 3700 TL
Mi Note 10 Lite 64 GB 3549 TL - 128 GB 3900 TL

Tamamdır. Tercihimi yaptım.
Özellikle @Batina çok teşekkür ederim.
M51 alacağım.
Hem bataryası acayip güçlü, kamerası vs. iyi.
Konu kapanabilir.

Poco X3'ün fark olarak. IPS 120 HZ ekran, suya, toza dayanıklı, gorilla glass 5, 33W hızlı şarj, stereo ses, sar değeri, bir tık daha iyi görünen performansı, bluetooth 5.1 vs.

Samsung M51'in en büyük eksikliği hızlı şarj olarak gösterilebilir. 7000 MAH koyup 25W şarj koyulduğunda şarj süresi 2 saat 20 dakikayı buluyormuş. Belki bataryası çok daha yüksek ama yine de bunu değerlendirmek isteyenler olabilir. Tabi bir de kullanımda o farkı yansıtabilecek mi bakmak lazım.

M51 avantaj olarak ise bahsedilen batarya, AMOLED ekran, 8 GB RAM olması ve kamera performansı sanırım bir tık daha iyi.

Bu açıdan bakıldığında fazla oyun oynayanlar için Poco X3 biraz daha tercih edilebilir olabilir. Genel kullanım ve batarya ömrü açısından ise Samsung M51 daha mantıklı olabilir.
Tamamdır. Tercihimi yaptım.
Özellikle @Batina çok teşekkür ederim.
M51 alacağım.
Hem bataryası acayip güçlü, kamerası vs. iyi.
Konu kapanabilir.
Şimdiden hayırlı olsun. Güle güle sorunsuz ve memnun şekilde kullanman dileğiyle.

@Batina Biz de yakın zamanda telefon alma mecrasına giriştik de size bir şey soracağım. Samsung M51'in ekranı Gorilla Glass 3. Xiaomi'nin ise 5. Bu bir fark yaratır mı?

Geri
Yukarı