Redmi Note 9 Pro vs POCO X3 NFC

Her iki model de fiyat olarak çok pahalı. Donanım olarak aynılar. Kamera ve hoparlör avantajı var A52s modelinin. A52s daha mantıklı arasından. A33 modeline ne dersin?

Hocam Allah'a şükür bütçe konusunda sıkıntı yok..

5000 verdikten sonra 7000 TL bana dokunmaz.
Benim için batarya/kamera/işlemci ve uzun vadeli kullanım önemli..
Sizin bu konuların üstadı olduğunuzun farkındayım bu yüzden siz hangi telefonu önerirseniz o modeli alacağımdan emin olabilirsiniz..

Olayı tamamen size bırakıyorum. Siz söyleyin ben alayım :D

Sizin bu konuların üstadı olduğunuzun farkındayım bu yüzden siz hangi telefonu önerirseniz o modeli alacağımdan emin olabilirsiniz..
Estağfırullah öyle bir iddaam yok.

Benim için batarya/kamera/işlemci ve uzun vadeli kullanım önemli..
Öyleyse A52s.

Şöyle bir sıkıntı var bu modeller eskiye göre fiyat olarak çok arttı. 1-2 ay falan 7000 TL'ye S20 FE alabiliyordun. Bunlara göre batarya dışında çok daha üst bir modeldi.

A52s ve M52 modelinin bu fiyatlarını görünce bu modellere bu kadar para vermek insanın zoruna gidiyor. A33 al desem kamera olarak iki modelden de daha iyi, batarya performansları yakın. 1 yıl daha güncel bir cihaz A33. Ancak donanım olarak ikisine göre epey geride. Yine A32 gibi vasat bir işlemcisi yok A33 modelinin. A52, A72 modellerinden de daha güçlü bir cihaz A33.

A52s ve M52 modelinin bu fiyatlarını görünce bu modellere bu kadar para vermek insanın zoruna gidiyor. A33 al desem kamera olarak iki modelden de daha iyi, batarya performansları yakın. 1 yıl daha güncel bir cihaz a33. ancak donanım olarak ikisine göre epey geride. Yine A32 gibi vasat bir işlemcisi yok A33 modelinin. A52, A72 modellerinden de daha güçlü bir cihaz a33.

Hocam açıkçası A33 modelide hoşuma gitmedi değil. + super AMOLED olması çok güzel.
Lakin işlemci olarak.
Samsung Exynos 1280 kullanıyor. Ve bu işlemcinin beni idare edemeyeceğini düşünüyorum.

resim_2022-07-06_112625808.png

Ona kıyasla SM-A528B/DS modelinde SD 778g mevcut. Ve bu bile tercih sebebi olabilir :)
Yaklaşık arada 1 TL fark oynamakta lakin sıkıntı değil.

resim_2022-07-06_112508664.png

Ayrıca A52s modelinde bulunan ön kamera 32 MP ve bu değer benim için mükemmell.

resim_2022-07-06_112914384.png

Lakin tek sıkıntı:

resim_2022-07-06_113026506.png

A52s modeline 4500 mAh batarya entegre edilmesi. Beni çok üzdü...

Lakin sırf bu değer için SD işlemciden vazgeçecek değilim.

Uzun düşünceler sonucu A52s modelini almaya karar verdim. +tank kılıf ve kırılmaz cam.
Mükemmel olacağını düşünüyorumm.

Note 9 Pro'dan nereleree.. :D Yardımlarınız ve ilginiz için teşekkür ederim.

İyi sosyaller!

Geri
Yukarı