Redmi Note 9 yasal uyarı, mesajında telefonum 60 gün içinde kapanacak diyor

Telefonun kaçak IMEI gitmiş..Yeni IMEI attırman lazım.
Hocam Letgo'dan 2. el satın almıştım bir kişiden ve IMEI'sinin olduğunu ve uzun zaman boyunca telefonu sıkıntısız kullanabileceğimiz söyledi.

20.000 TL'ye IMEI kaydi yapman gerekir ama sacma bir tavsiye.
20.000 TL zaten veremem hocam. Galiba artık yolun sonu elimden bir şey gelmez.

Hocam yurtdışından mı getirttiniz? Bende oyle kullaniyorum ilimde bir telefoncuya gittim abi IMEI atabilir misin dedim 5 dakika için attı. 2 yıldır sorunsuz kullanıyorum ancak sen yurtdışından almadıysan aldığın yere yaz yüksek ihtimal çalmışlardır.
Hocam yok Kahramanmaraş'ta Letgo'dan 2. el satın aldım bir şahıstan.

20.000 TL zaten veremem hocam. Galiba artık yolun sonu elimden bir şey gelmez.

Hocam yok Kahramanmaraş'ta Letgo'dan 2. el satın aldım bir şahıstan.
Yüksek ihtimal kaçaktır. Doğu'da fazla.

*#06# tuşlayarak SMS ile aynı sayı olup olmadığını kontrol edin. Aynı değilse sorun yok eğer aynıysa aldığınız yere danışın halledecektir.
Hocam dikkatimi çekti yasaluyarı mesajında bir imei vermiş ancak ben *#06# yapınca sonda 5 görünüyor yasaluyarı mesajında sonda 5 yok??

Telefon yurt dışı mı yoksa Türkiye cihazı mı? Türkiye cihazı ise garantiye gönder. Yurt dışı ise ya BTK'dan IMEI kaydı yapacaksın ya da eski bir telefonun IMEI'sini atacaksın.
Türkiye cıhazı hocam.

Buradaki tüm hocalarıma söylüyorum telefonum şu anda sorgulama ekranında durum bu:
1691427062562.png

Yüksek ihtimal kaçaktır. Doğu'da fazla.
Hocam cihaz Türkiye'de satın alınmış. Bana 2. el diye verdiler. Allah bilir belki 3. ya da 4. el falandır.

Son düzenleme:
Hocam dikkatimi çekti yasaluyarı mesajında bir imei vermiş ancak ben *#06# yapınca sonda 5 görünüyor yasaluyarı mesajında sonda 5 yok??

Türkiye cıhazı hocam.

Buradaki tüm hocalarıma söylüyorum telefonum şu anda sorgulama ekranında durum bu: Eki Görüntüle 1893606

Hocam cihaz Türkiye'de satın alınmış. Bana 2. el diye verdiler. Allah bilir belki 3. ya da 4. el falandır.
Elinde eski-kullanılmayan telefon varsa kendin de düzeltebilirsin. Uğraşmam diyorsanız telefoncular ucuza yapar.

@Silinen üye
Hocam yurtdışından mı getirttiniz? Bende oyle kullaniyorum ilimde bir telefoncuya gittim abi IMEI atabilir misin dedim 5 dakika için attı. 2 yıldır sorunsuz kullanıyorum ancak sen yurtdışından almadıysan aldığın yere yaz yüksek ihtimal çalmışlardır.
Hocam Turkcell de girşte Xiaomi logosu var götürsem imei atarlar mı?

Elinde eski-kullanılmayan telefon varsa kendiniz de düzeltebilirsiniz. Uğraşmam diyorsanız telefoncular ucuza yapar.
Hocam turkcell de falan yaparlar mı ya da *Falan Filan İletişim* de mi yaptırmam gerek?

Geri
Yukarı