Redmi Note 9'a SMS'ler düzgün gelmiyor

anasadre

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar sorunun tam olarak SIM kartında mı ya da telefonda mı olduğunu anlayamıyorum. Telefonum Redmi Note 9 ve Türk Telekom müşterisiyim. Yaklaşık üç aydır SMS ile alakalı sıkıntılar yaşıyordum. Başlarda atılan SMS'ler belli aralıklarla geliyordu sürekli olarak. Sonrasında ise telefonumu kapatıp açtığımda ya da kendi kafasına göre SMS almamazlık yapmaya başladı. SMS alabilmek için sürekli olarak SIM kartımı çıkarıp tekrar takmam gerekiyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim? Sayısız kez müşteri hizmetleri ile görüştüm bana her seferinde hattınız SMS alımına açık dönüşü yapıldı. Bu şekilde olmasına sebep olacak hiçbir ayar yok hepsini kontrol de ettim. Bunu nasıl çözebilirim, çok mağdurum. Yardımcı olur musunuz?

Telefonun IMEI'si orijinal sıfır mı almıştın? SIM kartı başka telefonda neden deneyemediniz?

Evet sıfır telefon olarak aldım, yurt dışından getirme değildi yani. SIM kartını yakınlarımın telefonuma taktığımda sanırım telefon numarasını onaylama tarzı bir şey istiyordu, haliyle kabul etmediler bu durumu ben de denemedim sonrasında. Bir de şöyle bir durum var RCS sohbetlerini de aktif hale getiremiyorum. Bir anda böyle bir durum oldu, şu zamana kadar ne böyle bir şey yaşadım ne de buna sebep olacak ayarlamalar yaptım. Sanırım başka bir tanıdığımın da bu tarz bir olay başına gelmiş, o hem alamıyorum hem atamıyorum demişti. Sıfırlamayı düşünmüştüm beni durduran da oydu sıfırlamak bir işe yaramıyor ben de sıfırlamıştım, zamanla düzelmişti benimki demişti. Yaklaşık üç aydır bu durum devam ettiği için epey bir canımı sıktı açıkçası, cidden anlamıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı