Redmi Note 9S (128 GB) vs iPhone 7 Plus

Hocam 9S mi 6 ya hem kamera hem işlemci (performans) hem de ekran konusunda daha iyi zaten 7 Plus'a 9Sten iyi dediysek daha iyi oluyor
Dediğiniz cümleyi anlayamadım ama şöyle diyeyim. Mi 6'daki işlemci 4K 60 FPS destekliyor mesela. Kamera performansına etkisi var. Her şey AnTuTu puanı demek değil. Yani 9S daha iyi değil Mi 6'dan. 9S'i de deneyimledim yani, annemin telefonu arada bir ondan fotoğraf çekiyorum ama benimkine göre düşük ışıkta falan çamur oluyor.

Dediğiniz cümleyi anlayamadım ama şöyle diyeyim. Mi 6'daki işlemci 4K 60 FPS destekliyor mesela. Kamera performansına etkisi var. Her şey AnTuTu puanı demek değil. Yani 9S daha iyi değil mi 6'dan. 9S'i de deneyimledim yani, annemin telefonu arada bir ondan fotoğraf çekiyorum ama benimkine göre düşük ışıkta falan çamur oluyor.

Hocam ben öyle bir şey yaşamadım ve zaten bakarsanız diyafram değeri ve çözünürlükte büyük bir üstünlük kurmuş 9S vezaten boş verelim 7 Plus'a geçeceğim zaten.

Hocam ben öyle bir şey yaşamadım ve zaten bakarsanız diyafram değeri ve çözünürlükte büyük bir üstünlük kurmuş 9S vezaten boş verelim 7 Plus'a geçeceğim zaten.
12 MP'ye karşı 48 MP tabi ki çözünürlük farkı yaratır. Aynı şey iPhone için de geçerli ama çözünürlük kaliteyi artıran tek başına bir kıstas değil. F değeri de tek başına bakılan bir değer değil. Sensör büyükse F değerinin küçük olması sorun olmaz, daha küçük açıklığa rağmen daha çok ışık alabilir yani. Olay sensörde bitiyor.

12 MP'ye karşı 48 MP tabii ki çözünürlük farkı yaratır. Aynı şey iPhone için de geçerli ama çözünürlük kaliteyi artıran tek başına bir kıstas değil. F değeri de tek başına bakılan bir değer değil. Sensör büyükse F değerinin küçük olması sorun olmaz, daha küçük açıklığa rağmen daha çok ışık alabilir yani. Olay sensörde bitiyor.

9S fark etmış ama siz bilirsiniz.

Uzun süre 7 Plus 32 GB kullandım satmaya kıyamadığım için şu an yedek telefon olarak kutusunda duruyor arada şarj ediyorum halen hızlı oyun oynatabiliyor ama son 1 yılı kaldı sonra uygulama desteği açısından bir ayağı çukura düşer.

Uzun süre 7 Plus 32 GB kullandım satmaya kıyamadığım için şu an yedek telefon olarak kutusunda duruyor arada şarj ediyorum halen hızlı oyun oynatabiliyor ama son 1 yılı kaldı sonra uygulama desteği açısından bir ayağı çukura düşer.

Ben 2-3 sene diye biliyorum hatta çoğu kaynakta öyle.

Ben 2-3 sene diye biliyorum hatta çoğu kaynakta öyle.

3 yıl sonra telefon 11 yaşında olacak WhatsApp desteğini keserler diye düşünüyorum ama telefon taş gibi 5-6 yıl daha WhatsApp destekleyecek potansiyel var. İşlemcisi çok hızlı ama Apple yazılımsal desteğini ve uygulama desteklerini kesince telefonun işlemcisi ne kadar hızlı olursa olsun tuğlaya dönüşüyor.

Bence üzerine biraz koyup iPhone SE 2020 128 GB almaya çalışın.

3 yıl sonra telefon 11 yaşında olacak WhatsApp desteğini keserler diye düşünüyorum ama telefon taş gibi 5-6 yıl daha WhatsApp destekleyecek potansiyel var. İşlemcisi çok hızlı ama Apple yazılımsal desteğini ve uygulama desteklerini kesince telefonun işlemcisi ne kadar hızlı olursa olsun tuğlaya dönüşüyor.

Bence üzerine biraz koyup iPhone SE 2020 128 GB almaya çalışın.

Hocam işte şu anlık böyle LGS var 1 sene sonra o zamana kadar çok üst model almak istemiyorum şimdilik bu işlerde işimi görsün yeterli ondan sonra S24 ultraya geçeceğim büyük ihtimal.

Bir de bir şey soracağım 7 Plus Redmi Note 11 Pro'dan performans ve kamera olarak daha iyidir değil mi arkadaş ısrar ediyor Note 11 Pro daha iyi diye.

Hocam işte şu anlık böyle LGS var 1 sene sonra o zamana kadar çok üst model almak istemiyorum şimdilik bu işlerde işimi görsün yeterli ondan sonra S24 ultraya geçeceğim büyük ihtimal.

Bir de bir şey soracağım 7 Plus Redmi Note 11 Pro'dan performans ve kamera olarak daha iyidir değil mi arkadaş ısrar ediyor Note 11 Pro daha iyi diye.

Evet çok çok daha iyi 2X telefoto kamerası bile var yeter ki ışıklandırma iyi olsun kamerası muazzam çekiyor. WhatsApp desteği kesilene kadar kullanılır 1-2 yılı var.

Yeni konular

Geri
Yukarı