Redmi Note 9S (6 GB RAM) Hyper OS neden almıyor?

AegisNMA

Decapat
Daha fazla  
Herkese merhaba, bugün Hyper OS alacak telefonların listesine baktım ve benim telefonumdan performans olarak çok geride olan telefonların alıp da benim telefonumun alamıyacağı çok saçma mesela Note 10 5G veya Note 11 Pro bunun gibi çok model var ben forumada sormak istedim neden Note 9S 6 GB tamlık model ve Note 9 Pro alamayacak.

custom ROM kurun Android 14 güncellemesini aldı o telefona güncelleme desteği bitdi Xiaomi tarafında.

Xiaomi amiral gemisi için mi serisini, alt ve orta seviye için ise Redmi serisini üretiyor. Redmi serisini sadece bizim ülkeye ve Avrupa'ya gelen modeller olarak düşünmeyin. Hindistan ve Çin için farklı özellikli ve model numaralı cihazlarda çıkarıyorlar. Normal mi serisi daha yüksek donanım ve tabii ki yüksek fiyatlı olduğundan 4 yıl güncelleme alıyorsa, Redmi serisinde hem fazla model olması hem de daha fiyat performans odaklı olması sebebi ile ona göre güncelleme desteği sunuyorlar. Genel de çıktığı yıldan itibaren 2 yıl içinde büyük güncelleme desteği biter. Ufak optimizasyon ve güvenlik güncellemeleri bir müddet daha devam eder.

Xiaomi amiral gemisi için mi serisini, alt ve orta seviye için ise Redmi serisini üretiyor. Redmi serisini sadece bizim ülkeye ve Avrupa'ya gelen modeller olarak düşünmeyin. Hindistan ve Çin için farklı özellikli ve model numaralı cihazlarda çıkarıyorlar. Normal mi serisi daha yüksek donanım ve tabii ki yüksek fiyatlı olduğundan 4 yıl güncelleme alıyorsa, Redmi serisinde hem fazla model olması hem de daha fiyat performans odaklı olması sebebi ile ona göre güncelleme desteği sunuyorlar. Genel de çıktığı yıldan itibaren 2 yıl içinde büyük güncelleme desteği biter. Ufak optimizasyon ve güvenlik güncellemeleri bir müddet daha devam eder.

Çok saçma bir strateji bence hocam performans olarak benim telefonum Redmi Note 12 serisiyle yarışıyor yani değişik biraz.

Yeni konular

Geri
Yukarı