Redmi Note 9S sürekli yeniden başlatılıyor

recepaslan

Hectopat
Daha fazla  
Hocalarım selam. Yaklaşık 4-5 yıldır kullandığım telefonum Xiaomi Redmi Note 9S 6/128 modeli geçen haftalardan itibaren kendi kendine kapanıp yeniden başlamaya başladı, şarjım çok az diye farklı bir şarj aletine takmıştım iş yerinde oradan şarjı çıkardıktan sonra kapandı farklı şarjdır diye dedim kendi kendime daha sonra giderek bu kapanmalar artarak çoğaldı ve bugün itibarıyla hiç açılmıyor sürekli yeniden başlıyor, şu an bir şekilde açık şarja takılı şekilde ve uçak moduna almış kendini telefon güvenli modda da kapanıyordu zaten, telefonu bir şekilde yedekleyip sıfırlayacağım galiba.
Sizce sorun bataryada mıdır yoksa işletim sistemimi çökmüştür?

Telefon kaçak alınmıştı daha sonra Custom ROM atıldı uzun süredir o şekilde kullanıyordum herhangi bir sıkıntı yoktu.
Herhangi bir virüs bulaşmış olamaz.
Yere düşürme gibi bir şey olmadı ayrıca güç tuşunda da problem yok.

Yeni bir Custom ROM atmam gerekiyorsa nasıl atmalıyım nasıl bir yol izlemeliyim?
Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim de POCO X3 Pro'da oluyor bu durum, depolama alanı için 3-4 GB bir boş alan olmayınca sürekli yeniden başlatılıyordu. Eğer çok boş yer varsa yazılım sorunu olabilir.

Hocam yer çok dolu değil temizleme de yaptım sorun aynı. Telefonda yamukluk var sanırsam sorun donanımsal.

Geri
Yukarı