Redragon K552 vs Logitech G213

srby.0855

Centipat
Merhaba bu 2 ürün arasında kaldım hangisi daha iyidir farkları nelerdir? 400 TL bütçem var 400-450 civarı yani başka klavyede önerebilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
İkisi tamamen farkl kategori klavyeler.

G213 devasa bir klavye. Bilek desteği, bütün ek medya tuşları bulunuyor. K552 numpad kısmı olmayan çok daha küçük bir klavye. Bilek desteği, harici medya/makro tuşları bulunmuyor.

G213 membran, sessiz bir klavye iken K552 mekanik, çok sesli ve basım kuvveti yüksek mavi switchli bir klavye.

G213 basma sorunu olabiliyor şansa bağlı, üç kere satın aldım sadece birinde o kronik sorunu yaşamadım. Tam bugün iade ettim ürünü ve bunu sipariş ettim, hem makro tuşları mevcut hem de bilek desteği çıkartıp takılabiliyor. Memnun kalacağımı düşünüyorum.

G213 basma sorunu olabiliyor şansa bağlı, üç kere satın aldım sadece birinde o kronik sorunu yaşamadım. Tam bugün iade ettim ürünü ve bunu sipariş ettim, hem makro tuşları mevcut hem de bilek desteği çıkartıp takılabiliyor. Memnun kalacağımı düşünüyorum.

Mekanik olmayan bir klavyeye 500 TL vermek de tartışılır açıkcası. Özellikle de Redragon alternatifleri bulunurken.

Tabii özellikle sessiz ve mekanik hissini sevmeyenler için ayrı konu.

K552 nasıldır ya da o tarz öneberileceğiz küçük klavye var mıdır?
Maalesef o fiyatta alınabilecek tek TKL klavye K552 ve K553.
Oyun içim kullanacağım.
Oyun için genellikle kırmızı anahtar tercih edilir zira kırmızı anahtarın basımı daha yumuşaktır, algılama mesafesi daha kısadır ve atlama noktası bulunmaz. Bu da kısmen daha hızlı olmanızı sağlar.

Mavi anahtar kırmızıya göre daha serttir, seslidir, algılama mesafesi birkaç milim daha uzundur ve atlama noktası (Çıt eden ses atlama noktası oluyor) bulunur.

Özelliklerini yazdım. Artık anahtar tercihi size kalmış.

Mavi Anahtarlılar:
K553 RGB (360 TL, birkaçgün önce indirimde 250 TL'ye düşmüştü): Redragon K553 Usas RGB Oyuncu Klavyesi Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
K552 Rainbow (380TL): Redragon K552-R Kumara Rainbow Işıklı Kablolu Mekanik Oyuncu Klavyesi Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
K552 RGB: Redragon Kumara K552-KR Red Switch RGB Türkçe Q Mekanik Oyuncu Klavyesi Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
Kırmızı Anahtarlılar:

K552 ile K553 kasası dışında birebir aynı klavye sayılır. Mavi anahtarlı alacaksanız K553 önerim olur. Görünüşünü beğenmezseniz K552 RGB veya Rainbow tercih edebilirsiniz.

11.11 indirimlerini de bekleyebilirsiniz. Daha önce yazdığım gibi K553 güzel indirime girmişti birkaç gün önce.

Geri
Yukarı