Redragon Usas yay sesi

Berkayckr

Femtopat
Daha fazla  
Bu klavyeyi daha birkaç saat önce aldım. Ama bir çınlama yay sesi var gibi. Bana sıkıntı yaşatır mı, yoksa normal midir?

Bu bütçedeki çoğu mekanik klavye olan bir durum, ilerde artabilir. İsterseniz iade edin ama aynı bütçe içinde alacağınız tüm mekanik klavyelerde yaşanabilecek bir durumdur aklınızda olsun.

Switchlerin içerisindeki yaylar sebebiyle oluşuyor bu ses. Ses zamanla artacağınınsanmıyor ama azalabilir yay daha fazla kullanılacağı için. Bir kac farklı yöntem var deneyebileceğiniz eğer uğrasmak isterseniz.

@Shuriken nasıl yöntemler var hocam? İade etmeden denemek istiyorum.
Bir diğer çözüm klavye içerisine ses yalıtımı için kullanılan ince süngerlerden koymak. Bu ilk çözüme kıyasla daha etkili ama klavye içini açmak gerek ve uygun yapıda ve kalınlıkta malzeme gerekli.
Bu yöntem için her sünger uygun değil, aşağıdakini alabilirsin.

Neredeyse her klavyede olabiliyor benim Corsair K95, Apex Pro, Logitech G815 gibi klavyelerimde de var. Ses rahatsız etmiyorsa hiçbir sorun teşkil etmiyor neredeyse her klavyede olabiliyor. Bence değişimlik bir durum yok. Yeni gelecek klavyede daha fazla da olabilir.

Her klavyede olmuyor. Denediğim yada kullandıklarımdan bu tarz ses sorunu olmayan bazı modeller Cherry MX Board 6.0 ve 3.0, Glorious GMMK TKL ve Compact, Anne Pro 2, Razer Huntsman TE ve Mini red switch versiyonları, tam modelini hatırlayamadığım 1-2 low profile klavye, Apex Pro TKL. Roccat Vulcan 120, Ducky One 2 Mini SF

Yeni konular

Geri
Yukarı