Redragon Kumara K552 yay sesi

Radiexss

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar bugün Redragon Kumara K552 Red Switch mekanik klavyeyi aldım. Fakat hafiften bir yay sesi var. Bunun sebebi nedir? Ufaktan rahatsiz ediyor. O kadar fazla yok ama biraz tedirgin etti açıkçası. Bu normal midir? Bu geçer mi? Bilgisi olan var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Elimde Razer Huntsman var ve yay sesi ben de duyuyorum. Mekanik klavyelerde yay sesi olabiliyor. Bunu gidermek için switchleri yağlıyorlar. Uğraştırıcı fakat sonuçlar güzel oluyor. Youtube da bununla ilgili "lub,mods" videoları var. Dinleyip, yapıp yapmama konusunda karar verebilirsin.

Kronik yay sorunu mevcut, yağlasanız ve başarılı olsanız (ki zor, sabır gerektiren bir işlem) bile belli bir süre sonra tekrar yapmanız gerekecek. Memnun değilseniz 14 gün koşulsuz iade hakkınız var iade edip farklı bir klavyeye geçebilirsiniz. Fakat fiyatına göre çok kaliteli bir klavyedir, o fiyata daha iyisini veya yay sesi olmayan kırmızı switchli başka bir klavye bulabileceğinizi sanmıyorum.

Kronik yay sorunu mevcut, yağlasanız ve başarılı olsanız (ki zor, sabır gerektiren bir işlem) bile belli bir süre sonra tekrar yapmanız gerekecek. Memnun değilseniz 14 gün koşulsuz iade hakkınız var iade edip farklı bir klavyeye geçebilirsiniz. Fakat fiyatına göre çok kaliteli bir klavyedir, o fiyata daha iyisini veya yay sesi olmayan kırmızı switchli başka bir klavye bulabileceğinizi sanmıyorum.
evet farkettimde gerçekten yay sesi çok az. bazı steelseries mekanik klavye videoları izledim onlarda çekilmicek kadar fazla ve bu klavye gerçekten acayip kaliteli hissiyatı , tuşları herşeyiyle harika.

Kronik yay sorunu mevcut, yağlasanız ve başarılı olsanız (ki zor, sabır gerektiren bir işlem) bile belli bir süre sonra tekrar yapmanız gerekecek.

1.5 yildir gerekmedi yeniden yaglamak gateron milky yellow switchleri. Her hafta yada her ay ugrasmasi gerekecekmis gibi anlatmissin.

Ayni soru benzer soru basligiyla birkac defa daha sorulmustu aramada cikar onerdigimiz cozumler.

Lube + foam + stem ve spring swap ile cozmustum ben mesela k530dakini.

1.5 yildir gerekmedi yeniden yaglamak gateron milky yellow switchleri. Her hafta yada her ay ugrasmasi gerekecekmis gibi anlatmissin.

Ayni soru benzer soru basligiyla birkac defa daha sorulmustu aramada cikar onerdigimiz cozumler.

Dostum anladığım kadarıyla deneyimlisin bu konuda. Razerın optik switchlerini nasıl yağlayabilirim bir bilgin var mı ? wd40 sıkan gördüm fakat sanırsam yay çınlamasına pek yararlı olmuyor.

Stabilizörlerimi yağladım ve 1 ay gayet iyiydi. Sonrasında yine ses çıkarmaya başladılar. Demek ki switchler için durum farklı.

Stabilizörlerimi yağladım ve 1 ay gayet iyiydi. Sonrasında yine ses çıkarmaya başladılar. Demek ki switchler için durum farklı.

En az 6 ay sorunsuz kullanmistim yanlis hatirlamiyorsam ben stabilizerleri ilk yagladigimda. Daha sonra foam eklemek icin actigimda hazir acmisken tekrar ayar cekmistim. Superlube kullanmistim.
Dostum anladığım kadarıyla deneyimlisin bu konuda. Razerın optik switchlerini nasıl yağlayabilirim bir bilgin var mı ? wd40 sıkan gördüm fakat sanırsam yay çınlamasına pek yararlı olmuyor.

WD40 lube icin kullanilan bir urun degil. Hotswap olmayan klavye icin pek sansin yok spray lube ve bazi farkli yontemler disinda.

WD40 neden kullanilmamali diye baska bir konuda yazmistik daha onceden. Aratirsan cikar muhtemelen.

Bu arada spray lube ben kesinlikle onermem.

Geri
Yukarı