Custom ROM Reeder A10ic tablete Custom ROM ve root işlemi

Moanteq

Decapat
Daha fazla  
Uzun süredir kullanmadığım Reeder A10ic tabletime eskidiğinden dolayı Custom ROM atıp onu film izlemek vb. işler için kullanmak istiyorum fakat ne kadar araştırdıysam da bir türlü herhangi bir ROM, Custom recovery veya herhangi bir root dosyası bulamadım aygıt için. Bu alete nasıl Custom ROM atacağım elinde herhangi bir dosya olan var mıdır?

Uzun süredir kullanmadığım Reeder A10ic tabletime eskidiğinden dolayı Custom ROM atıp onu film izlemek vb. işler için kullanmak istiyorum fakat ne kadar araştırdıysam da bir türlü herhangi bir ROM, Custom recovery veya herhangi bir root dosyası bulamadım aygıt için. Bu alete nasıl Custom ROM atacağım elinde herhangi bir dosya olan var mıdır?

Tablet Intel işlemcili olduğu için Windows veya Linux kurma şansınız var. Bende a8i var ama BIOS'a giremiyorum (galiba BIOS'u yok) sizde BIOS'a giriyorsa hafif bir Linux kurabilirsiniz.

Tablet Intel işlemcili olduğu için Windows veya Linux kurma şansınız var. Bende a8i var ama BIOS'a giremiyorum (galiba BIOS'u yok) sizde BIOS'a giriyorsa hafif bir Linux kurabilirsiniz.
Evet ben girebiliyorum hatta cihaza oradan reset atacağım fakat nasıl kuruluyor linux veya win? Eğer elinizde bir kaynak varsa lütfen atar mısınız veya nasıl yaparım? Birde bu cihaza root atabilir miyim sizce?

Evet ben girebiliyorum hatta cihaza oradan reset atacağım fakat nasıl kuruluyor Linux veya Win? Eğer elinizde bir kaynak varsa lütfen atar mısınız veya nasıl yaparım? Bir de bu cihaza root atabilir miyim sizce?

UEFI desteği var bildiğim kadarıyla. İstediğiniz bir işletim sistemini indirip Rufus üzerinden GPT olarak bir USB belleğe yazdıracaksınız. Sonra USB çoğaltıcı'ya klavye, mouse ve USB takıp BIOS'tan USB'yi seçip boot edeceksiniz. Kurulum başlatın ve tabletin sistemini silip kurulumu gerçekleştirin.

UEFI desteği var bildiğim kadarıyla. İstediğiniz bir işletim sistemini indirip Rufus üzerinden GPT olarak bir USB belleğe yazdıracaksınız. Sonra USB çoğaltıcı'ya klavye, mouse ve USB takıp BIOS'tan USB'yi seçip boot edeceksiniz. Kurulum başlatın ve tabletin sistemini silip kurulumu gerçekleştirin.
bunun için root'a veya bootloader kilidini açmaya gerek var mıdır? Birde tabletin sistemini nasıl sileceğim?

Son düzenleme:
Bunun için Root'a veya Bootloader kilidini açmaya gerek var mıdır? Bir de tabletin sistemini nasıl sileceğim?

Hayır gerek yoktur. Tableti bir bilgisayar gibi düşünerek format atın. Sanki bir laptop a format atıyormuş gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı