Reeder P11 Reklam Virüsü

Burakrals

Kilopat
Daha fazla  
Öncelikle selamlar, uzun zamandır şu virüsten kurtulamadım. 2 haftada bir bulaşıyor. Ben de her 2 haftada bir recovery atıyorum. Artık yeter, nasıl kurtulacağım? Şöyle bir makale gördüm, işe yarar mı?
Telefon Yazılımı Güncelleme
Dr.Web'den taratınca sistemle alakalı diyor, root atmak lazımmış ama root da atılmıyor telefona.

Recovery ile değilde temizinden bilgisayar yoluyla bulabilirseniz orijinal ROM atın. ROM atamazsanız telefonda root yetkilerini bir şekilde alıp ardından temizlemeniz lazım. Root atıp sistemi temizlemeyi başarabilirseniz sonrasında da root işlemini geri almayı da unutmayın. Bence en temizi orijinal ROM atmanız olacaktır.

Recovery ile değilde temizinden bilgisayar yoluyla bulabilirseniz orijinal ROM atın. ROM atamazsanız telefonda root yetkilerini bir şekilde alıp ardından temizlemeniz lazım. Root atıp sistemi temizlemeyi başarabilirseniz sonrasında da root işlemini geri almayı da unutmayın. Bence en temizi orijinal ROM atmanız olacaktır.
Hocam bahsettiğim sitede var sizce atayım mı? Bayağı ayrıntılı anlatmış.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dr. Web ile tam tarama yaptınız mı? Bendeki reklam virüsünü tam tarama ile bulmuştu.
Tarama ile bulunup bulunmaması önemli değil. Recovery ile sürekli geri geldiği için - bu zararlının sisteme bulaştığını gösterir - bu durumda bulunsa bile yine root atılıp temizlenilmesi veya ROM atılıp temizlenilmesi gerekiyor.

Tarama ile bulunup bulunmaması önemli değil. Recovery ile sürekli geri geldiği için - bu zararlının sisteme bulaştığını gösterir - bu durumda bulunsa bile yine root atılıp temizlenilmesi veya ROM atılıp temizlenilmesi gerekiyor.
Rom attım haydi hayırlısı
Hala devam etmekte yardım

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı