İnceleme Reeder P13 Blue Max Pro Lite 2022 6 aylık genel kullanım

Merhaba, daha önceden yorum atmışım. Telefonu iyice deneyimledim, 5-5.5 aydır kesintisiz kullanıyorum...
Deneyimlerimi aktarayım dedim sınıflandırmayla yapacağım çünkü biraz kafam karışık.

Öncelikle:

Dış tasarım:
Plastik çıkartılabilir bir kapak 3 kamera görünümlü tek kamera (benim için çok önemli değil) damla çentikli basit bir ekran.
7/10

Yazılım:
Android 11 sürümüne sahip "GO" sürümü değil açıkçası güncelleme alıp almayacağı hakkında düşüncelerim bu telefonun kesin olarak güncelleme almayacağı yönünde.

Kamera:
Arka kamera ve ön kamera gerçekten kötü telefonda kısılması gerekli olan bir kısım ama bence iyi bir kamera (tatmin edici) bir kamera eklenebilirdi yakınlaştırma yapıldığında görüntü leş oluyor.
3/10

Oyun:
2550 TL'ye almıştım ve şunu açıkça söylemeliyim oyun odaklı değilseniz bile oyun oynatabilecek bir cihaz fiyatına göre çok iyi bir iş çıkarıyor Asphalt 9'u bile yeterince FPS'de oynatıyor PUBG zaten akıcı New state oyununu da rahatça oynatıyor şimdi bunu sağlayan işlemciye gelelim.
7/10 (düşük grafiklerle)

İşlemci:
12 nanometre çok iyi, hiç teste sokmadım ama diyebileceğim şey grafik birimi ile oyunlarda yeterince iyi performans işi çıkarabiliyor. Tabii iş uygulamaya gelince (TikTok vb. bol UI animasyonlu uygulamalar) ara sıra yavaşlıyor ama genel anlamda bu fiyata yeterli (tabii cihaz 4500 TL olmuş 2.el bulursanız alın yani)
7/10

Grafik birimi:
Çok bir fikrim yok sadece oyun oynarken yeterince FPS aldım yani işlemci ile grafik birimi iyi bir iş çıkarıyor.

Ekran:
Ekran kalitesine çok meraklı ya da odaklıysanız pek tercih edilebilir değil bu açıkça ortada 540p bir ekran ile 1080p Video'nun görüntüsünü net alamıyorsunuz tabii öyle dandik de değil sadece çok yakın bakarsanız biraz kötü duruyor ne yalan söyleyeyim.
6/10

İnternet (Wi-Fi) hızı:
Bu arada şebeke hızına net olarak bakamıyorum şimdilik kusura bakmayın ama gayet iyi, evet Wi-Fi hızına bakacak olursak sonuna kadar çekiyor denebilir, tabii bir Bluetooth cihazına ses veriyorsanız internet ile bunu paylaşmaya çalışırken interneti oldukça yavaşlatıyor ve önceliği Bluetooth aygıtına veriyor.
8/10

Batarya:
1 günü rahat çıkarıyor. Bluetooth kulaklık bağlıyken maalesef sınıfta kalıyor batarya akşama zor çıkıyor.
9/10

RAM:
Gayet yeterli Asphalt 9 gibi RAM tüketicisi bir oyunda pek zorlanmadı sadece en başlarda önbelleğe alımlarda oyun hafif donuyor sonradan düzeliyor.
9/10

Kısacası genel açıklamamda diyeceğim üzere önceki fiyatına göre iyi bir cihaz. Şu anki fiyat için bilemiyorum maaşlar arttı fakat buna oranla her şeyin fiyatı arttı 4500 TL için karar sizin Reeder kötüleyip kullanmamış kişilerde var anlayışla karşılıyorum. Fakat bana göre bu cihaz pek kötü değil tabii çok beklentiye girmezseniz kötü değil, fazla bir beklentiyle bu telefonu almayın üzülürsünüz kamera odaklı kişiler hiç almasın.
Okuduğunuz için teşekkürler.

Not: Asphalt 9'u Play Store'dan indiremedim bu sebeple XAPK olarak bir siteden kurdum büyük bir sorun olmadan oynayabiliyorum.

Asphalt 9 Reeder P13 blue Max Pro Lite 2022 oynanış videosu:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Telefonun adına bak. Ne buldularsa sallamışlar resmen. Önce "Pro Max" demişler. Sonra Apple'dan esinlendiğimiz (!) çok mu belli ya diyip "Max Pro" yapmışlar. Sonra da "Yok şuna lite da ekleyelim." demişler.

Telefonun adına bak. Ne buldularsa sallamışlar resmen. Önce "Pro Max" demişler. Sonra Apple'dan esinlendiğimiz (!) çok mu belli ya deyip "Max Pro" yapmışlar. Sonra da "yok şuna Lite da ekleyelim." demişler.

Model ismini çok önemsemedim evet aşırı saçma duruyor aynı en uzun anime ismi videosundaki gibi ama cihaz F/P olarak iyi iş çıkarıyor şu an. (kamera hariç.)

4500TL'ye alınmaz.

Önceki fiyatıyla alınabilirdi. Şimdi dediğin doğru olabilir belki blue Max L falan alınabilir 2700 TL'ye idare etmelik arayan için.

4500TL'ye alınmaz.

Unutmadan 2.el alınabilir ya da sarı sitede satılan sıfır kutulu Reeder'lar.

Unutmadan bir de kamera performansı:
Ön kamera:

IMG_20240127_142358.jpg

Arka kamera:

IMG_20240127_142346.jpg

Genel anlamda iyi kameraya sahip değil.

Bir ekleme yapmalıyım konum servisleri Google Maps'te nedense sorunlu fakat farklı konum uygulamalarında düzgün çalışıyor herhalde Google maps ile alakalı bir sorun.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı