Referans RX 5700 XT mining değerleri nasıl?

Liserjik

Decapat
Herkese öncelikle merhabalar, elimde sadece oyun oynamak için kullandığım referans Sapphire RX 5700 XT vardı, bir de sadece mining yapmak için kullandığım Nitro modeli vardı, Nitro modelinde herhangi bir sıkıntı yaşamadan overclock yaptım ve güzel değerler alabildim, ancak bu referans kart ile ne ayar yapsam beni stock kullanmaya itti, çoğu zaman restart attı kafasına göre bilgisayar.
Aldığım değerler bu şekilde, sizce bu kart mining yapmaya değer mi?
Bu arada kasaları odanın balkonuna güneş girmeyecek ama serin olacak şekilde ayarladığım için çok ısınmıyorlar bu aylarda. :)

https://www.sitem.com.tr/SAPPHIRE-Nitro-SE-RX-5700-XT-8GB-GDDR6-256Bit-AMD-Radeon-Ekran-Karti(11293-05-40G)-purn-196339
https://www.sitem.com.tr/SAPPHIRE-Nitro-SE-RX-5700-XT-8GB-GDDR6-256Bit-AMD-Radeon-Ekran-Karti(11293-05-40G)-purn-196339

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    319,9 KB · Görüntüleme: 121
Referans model dediğin kart blower fanlı mı ? büyük ihtimal vramler aşırı ısındığından gpu crash vermiştir.
Undervolt yapmanı öneririm mining yaparken VRAM'ler aşırı ısınıyor stok halde mining yapmanı önermem kart daha fazla güç çektiği için kazım gücü yüksek olsa da elektriğide bir o kadar fazla çektiği için verimliliği düşürür. Kazım gücün 3-5 mh/s düşsün önemli değil kart 50-60 Watt daha az elektrik çeksin daha iyi.

64 derece çok iyi bir değer değil. Benim 5700 kartım 50 derecede çalışıyor fakat memory temp 80 civarında. Sizin kartınız daha da fazla ısınıyordur. HWID programından kontrol etmenizi öneririm. Restart atan kartın voltaj değerlerini yükselterek deneyebilirsiniz.

Referans model dediğin kart blower fanlı mı ? büyük ihtimal vramler aşırı ısındığından gpu crash vermiştir.
Undervolt yapmanı öneririm mining yaparken VRAM'ler aşırı ısınıyor stok halde mining yapmanı önermem kart daha fazla güç çektiği için kazım gücü yüksek olsa da elektriğide bir o kadar fazla çektiği için verimliliği düşürür. Kazım gücün 3-5 mh/s düşsün önemli değil kart 50-60 Watt daha az elektrik çeksin daha iyi.
Evet blower fanlı bu kartın aylık bana getirisi 1200 lira civarı duruyor, elektrik masrafı ortalama 100-120 arası ekleyecektir, dediğinizi yapacağım birde o şekilde değerleri atacağım.
64 derece çok iyi bir değer değil. Benim 5700 kartım 50 derecede çalışıyor fakat memory temp 80 civarında. Sizin kartınız daha da fazla ısınıyordur. HWID programından kontrol etmenizi öneririm. Restart atan kartın voltaj değerlerini yükselterek deneyebilirsiniz.
Kartın fan ömrü azalmaması için %50'i geçmeyecek şekilde çalıştırıyorum, oda en iyi 60 derecede çalıştırıyor, kartın voltaj değerlerini arttırdığımda maalesef restart atıyor, herhangi bir oynama yapamıyorum Redeon yazılımından, diğer kartımda herhangi bir sorun olmuyordu, internetten bakarak mining ayarları yapılı bir şekilde 110 w 50-55 derecede çalıştırabiliyorum. (oda sıcaklığına bağlı olarak)
Bir kaç ayar çektikten sonra aldığım sonuçlar bu şekilde
Birde kart neredeyse 2 yıllık olacak , termal macununu tazelersem belkide daha güzel sonuçlar elde edilebilir.

Dosya Ekleri

• 2.png
    2.png
    141,1 KB · Görüntüleme: 97
  • Adsız.png
    Adsız.png
    32 KB · Görüntüleme: 97
Son düzenleme:

Geri
Yukarı