Sapphire Pulse RX 5700 XT Mining Değerleri ve Sıcaklıkları Nasıl?

speckwarms

Hectopat
Yer
Aydın
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Ekran kartım Sapphire Pulse RX 5700 XT. Satmayı düşünüyorum. Satılıncaya kadar da miningden getiri elde etmek istedim. Bu arada mining işinden hiç anlamıyorum. Oradan buradan okuduklarım ve izlediğim videolardan bir şeyler yaptım. Bu siteden PhoenixMiner indirdim o şekilde kazım yapıyorum. İlk dört gün Memory clock (1750 MHz) stok hızda, çekirdek hızını 1400 MHz, voltajı 800 mV civarında sonuçta da 100W çekecek şekilde ayarladım ve 50.5 mh/s ile kazım yaptım. Bugün de VRAM sıcaklığının önemli olduğunu ve Memoryclock OC yaparak mh/s artırabileceğimi öğrendim. Son Ayarlarım, mining kazım gücü ve sıcaklık değerlerimi paylaşıyorum. Sıcaklık ve kazım değerlerim iyi midir? Kartı bu şekilde +100 Memory clock verdiğimde sıkıntı olur mu? Son olarak, 82 derece VRAM sıcaklığı fazla mıdır? (+100 Memory clock verdiğimde 82-84 arası gidip geliyor. Fan hızı %50'den aşağıda.) Bu arada 7/24 mining yapmıyorum. Gün içinde 3-4 saat ve gece 00:00-09:00 arası olmak üzere aşağı yukarı 12-14 saat arası mining yapmaktayım. Bu konuda bilgi sahibi arkadaşlardan yorumlarını bekliyorum şimdiden teşekkürler.

Dosya Ekleri

• Mining rsm1.png
    Mining rsm1.png
    131 KB · Görüntüleme: 46
  • Mining rsm2.png
    Mining rsm2.png
    130,1 KB · Görüntüleme: 56
  • mining1.png
    mining1.png
    184,4 KB · Görüntüleme: 33
Son düzenleyen: Moderatör:
Bu kart için bence VRAM sıcaklık değeri 90 dereceye kadar iyi. Ancak ben kendi kartımı 78-80 de tutuyorum. Ayrıca değerleri güzel kartın, 1876 deneyebilirsin VRAM için, daha fazla mh alabilirsin. Sıcaklık konusunda da fanı bir tık artır zaten zararı yok.

Bende MSI Gaming X modeli var o kartın. %60 Fan ile 78-80 derece VRAM sıcaklığım. CoreClock 800/1400 ve voltaj 800 mv. VRAM için 1876 olarak stabil çalışıyor benim kart. 106W tüketim var. Phoenix'te 54.4 mh civarı, TRM'de 53.9 civarı veriyor.

Ben de bir soru sorayım :D Ne kadar oldu fiyatı kartın araştırma yapmış mıydın?

Bu kart için bence VRAM sıcaklık değeri 90 dereceye kadar iyi. Ancak ben kendi kartımı 78-80 de tutuyorum. Ayrıca değerleri güzel kartın, 1876 deneyebilirsin VRAM için, daha fazla mh alabilirsin. Sıcaklık konusunda da fanı bir tık artır zaten zararı yok.

Bende MSI Gaming X modeli var o kartın. %60 Fan ile 78-80 derece VRAM sıcaklığım. CoreClock 800/1400 ve voltaj 800 mv. VRAM için 1876 olarak stabil çalışıyor benim kart. 106W tüketim var. Phoenix'te 54.4 mh civarı, TRM'de 53.9 civarı veriyor.

Ben de bir soru sorayım :D Ne kadar oldu fiyatı kartın araştırma yapmış mıydın?

Hocam mesaj bildirimi düşmemiş çok ilginç. Ressam denk geldim..
Fanı özellikle gece artıramam pc yatağa çok yakın kafa ütüler, uyutmaz.
Yahu tam ayarlar iyi dedim, demez olaydım. Dün görseldeki VRAM hızında watmann vermiş (Gün içinde bir kaç saat OC'lu çalıştı problem yoktu). Normalde gece de her üç-dört saatte bir kalkar kontrol ederdim. Dün etmedim ya hemen Watmann yemiş.. OC'den de çok anlamadığım için stok değere geri döndüm. 50.5 MH/s ile kazıyor.
Sorunuza cevaben ben 20k'ya ilan açtım. İlanı koyalı bir hafta oldu en yüksek 17k teklif geldi. Açıkçası satma amacım garantisi bitti. Üst model sıfır kart almak veya takas etmekti. RTX 3070 aldıracak bir teklif gelse vereceğim hemen. Miningden anlamıyorum boşta yatmasın diye giriştim.

Undervolt yaptınız sanırım ancak VRAM artırmadınız anladığım kadarıyla. Kademeli ve gözlemleyerek yapmalısınız VRAM artırımını uykudan olmamak için :D 1mh daha az alıp stabil çalıştırmak çok daha mantıklı.

Evet hocam Clock hızını ve voltajı düşündüğümde VRAM stok hızda 50.5 ile sorunsuz kazıyor. Ben nolur nolmaz diye kontrol ediyordum.
Bu VRAM'a aşırtma yapmayı artık düşünmüyorum. 3.5 - 4.0 MH/s daha az versin ama uğraşmayayım. 7/24 mining yapsam uğraşırdım. Dediğinize katılıyorum stabil çalışması daha önemli benim açımdan.

Yeni konular

Geri
Yukarı