REFERENCE_BY_POINTER mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10

April

Hectopat
B450M S2H V2 ve Ryzen 5 3500X ve 8 GB 3200 MHz aldım ve halihazırda sahip oldugu 500W PSU ve RX 580 kart ile birleştirdim, formatladım. Her driveri düzgünce yükledim ama sebepleri birbirinden farklı en az 10 kere mavi ekran hatası aldım. Tekrar formatladım, Windows'un eski bir sürümüyle, fakat hatalar devam etti. Bir arkadaşın önerisi ile Memtest yaptım. 2 saatin sonunda 4 testte 0 hata cıkarttı. Bir arkadaş da Blue Screen View'den bakmamı tavsiye etti ve Blue Screen View cıktısı söyle; yardım edebilecek varsa şimdiden cok teşekkür ederim.

cqYm2x.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartını OCCT yazılımı ile test edebilirsiniz.

Galiba abinin RAM'leri ile kullanınca mavi ekran yediniz diye düşünüyorum. Çünkü abinin RAM'i ile senin RAM'lerin uyumsuz olma ihtimali var. Minidumpta RAM ile ilgili şüphe duyduran bir minidumptı onu belirteyim. Sanki bilerek mavi ekran almış gibi oldu.

Bundan başka mavi ekran aldınız mı acaba?
Abimin kasasi ve benimki ile arasinda 2 fark var ekran karti 5500XT 8Gb ve 16Gb ram kullaniyor ramlerimizi birlikte aldik ayni markadan 3 tane 8gb 3200 mhz onda bu ram bu islemci bu anakart sikintisiz çalisiyor ama benimkinde sıkıntı cikartiyor ve mavi ekran konusunda bu başlıği ben farkli yazmisdim aslinda aldigim mavi ekranlarin hepsi farkli ama bluescreenview den bakinca hepsinin sebebi ntoskrnl.exe gorunuyor (konu baslangicinda fotografdan aldigim diger mavi ekranlarin isimleri gorünüyor)

RAM'ler aynı model. Aslında sorun oluşmaması lazım.

HDD/SSD' yi HD Tune ile HD Tune testi yapın. Sonuçları paylaşın. HD Tune health sekmesini paylaş.

HDD Sentinel ile sağlık derecelerine bak.

Ekran kartını OCCT yazılımı ile test edebilirsin. 10-15 dakika test et ve sıcaklıklara bak.

OCCT ile "power" testi yapabilirsin.

Memtest86 testi hata yoktu değil mi?

RAM'ler aynı model. Aslında sorun oluşmaması lazım.

HDD/SSD' yi HD Tune ile HD Tune testi yapın. Sonuçları paylaşın. HD Tune health sekmesini paylaş.

HDD Sentinel ile sağlık derecelerine bak.

Ekran kartını OCCT yazılımı ile test edebilirsin. 10-15 dakika test et ve sıcaklıklara bak.

OCCT ile "power" testi yapabilirsin.

Memtest86 testi hata yoktu değil mi?
hdd im eski idi sıkıntı onda mi diye gittim m2 SSD aldim sorun devam ediyor Ekran kartini OCCT de 1 saat test ettim cok iyi durumda tik demedi Memtest86 tertemiz OCCT yi power da baslattigimsa 5 .saniyede crash yiyor progrzm bu baglamda testi yapamiyorum cozemedim bi türlü

Bu "sfc /scannow" komutu. Ben sana normal HDD/SSD sağlamlığını kontrol eden testtten bahsediyorum. :D

HD Tune ve HDD Sentiel yazılımları ile dediğim testleri yapar mısın?

"sfc /scannow" başarılı olmuş.

Yeni konular

Geri
Yukarı