Regal 43" TV ekranında mavi rengin baskın olması

Emre.bkm

Picopat
Yer
İstanbul
7 yıl önce aldığım, Regal 43 inç FHD LCD TV'de aşağıdaki görselden de anlaşılacağı üzere, TV'nin ekranında mavi renk baskın. Çıplak gözle, bu kadar mavi değil, ama gözle de olsa mavi rengi hissedebiliyoruz. Kamerayla çektiğimdeki kadar mavi değil yani. TV'nin ayarlarıyla oynadım o renk senin bu sıcaklık benim, kontrast vs bütün ayarlarla oynadım, sonra bir de fabrika ayarlarına döndürdüm ama 2 senedir hala bu şekilde mavi renk baskın geliyor. Karanlıkta veya oyun oynarken ekrana uzun süre ekrana bakınca gözler rahatsız oluyor. Kısık bakmaya başlıyorsun belli bir saat sonra. Parlaklık veya arka ışık kısıldığında da bu sefer ekranda detaylar kayboluyor. Yani biraz koyu gölgeler simsiyah oluyor vs. LED sorunu olduğunu tahmin ediyorum lakin mavi ışık filtresi ayarı olsaydı çok iyi olacaktı. Görüntüde bozukluk yok sadece mavi renk diğer renklere oranla daha baskın. Sadece PC'de değil, normal TV yayınlarında da bu mavi rengi görebiliyoruz. Beyaz renk maviye çalıyor diyebiliriz. Başka çözümü var mı bildiğiniz?

Dosya Ekleri

• IMG_20220814_015119.jpg
    IMG_20220814_015119.jpg
    190,9 KB · Görüntüleme: 54
Son düzenleyen: Moderatör:
PC takılıyken mi mavi eğer öyle ise kablo tam oturmamış olabilir veya ekran kartı arızalı olabilir.

Geri
Yukarı