Regedit İzinleri CMD'den Sıfırlama

MuhammedSaygili

Hectopat
Merhabalar. Amatör bir programcıyım, hobi olarak iş yerimde Windows 7 işletim sisteminde yaptığım programı evde kullandığım Windows 10 işletim sisteminde çalıştırmak istedim. Hata olarak kayıt defteri izin vermiyor dedi benimde aklıma yönetici olarak çalıştırmak gelmedi izinlerle oynadım, oynarken istemeden system izinlerinden okuma ve yazmayı engellemişim daha demin farkına vardım. Bilgisayarım açılmıyor Windows pencere yükleniyor ve koyu mavi bir ekranda donuyor. Yedeklemem gereken birden fazla önemli dosyalarım olduğu için format atmak istemiyorum. Ama klavyeyi takmayınca sorun çözme bölümünde CMD'ye ulaşabiliyorum. Birden fazla araştırma yaptım fakat izinleri CMD komutlarıyla sıfırlamayı veya açmayı bulamadım sizden isteğim; CMD komutlarıyla HKEY_LOCAL_MACHINE anahtarının izinlerini sıfırlamak veya değiştirmek.
Şimdiden teşekkür ediyorum!
Arkadaşlar sıkıntı kayıt defterinde değilmiş, CMD'den regedit yazınca açıldı baktım. Format atacağım oyunlarımı ve verilerimi yedekledim!

Son düzenleme:
Öyle bir komut var mı bilmiyorum yalnız, Ultimate Boot CD gibi 3. part yazılımlar ile istediğiniz yedekleri alabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı