Çözüldü Regedit Query kısmında nerede hata yapıyorum?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Kod:
string queryText = "SELECT * FROM RegistryValueChangeEvent WHERE Hive = 'HKEY_LOCAL_MACHINE' AND KeyPath LIKE '\\SOFTWARE\\Microsoft\\Windows\\CurrentVersion\\Policies\\System'";
ChatGPT kullanmadan veya başka bir yapay zeka kullanmadan cevap verin. Bir de hata yok demeyin.

Çözüm
SQL:
SELECT * FROM RegistryValueChangeEvent WHERE Hive = 'HKEY_LOCAL_MACHINE' AND KeyPath = @KeyPath;

RegistryValueChangeEvent'te LIKE diye bir operatör yokmuş.

Şöyle bir şey oluyor galiba:
C#:
string queryText = "SELECT * FROM RegistryValueChangeEvent WHERE Hive = 'HKEY_LOCAL_MACHINE' AND KeyPath = '\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System'";
C#:
string queryText = @"SELECT * FROM RegistryValueChangeEvent WHERE Hive = 'HKEY_LOCAL_MACHINE' AND KeyPath LIKE '\\SOFTWARE\\Microsoft\\Windows\\CurrentVersion\\Policies\\System'";

Select in önüne @ işareti ekleyip dener misiniz?

SQL:
SELECT * FROM RegistryValueChangeEvent WHERE Hive = 'HKEY_LOCAL_MACHINE' AND KeyPath = @KeyPath;

C#:
string queryText = "SELECT * FROM RegistryValueChangeEvent WHERE Hive = 'HKEY_LOCAL_MACHINE' AND KeyPath = '\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System'";

Çözüm
C#:
string queryText = @"SELECT * FROM RegistryValueChangeEvent WHERE Hive = 'HKEY_LOCAL_MACHINE' AND KeyPath LIKE '\\SOFTWARE\\Microsoft\\Windows\\CurrentVersion\\Policies\\System'";

Select in önüne @ işareti ekleyip dener misiniz?
Denedim olmadı.
SQL:

C#:
Evet doğru ama yine hata verdi.

Dediğin şeyi de denedim yine aynı hata.

Mantık kurunca ilerleme kaydettim şimdi ise not found diyor .
string queryText = "SELECT * FROM RegistryValueChangeEvent WHERE Hive = 'HKEY_LOCAL_MACHINE' AND KeyPath = '\\\\SOFTWARE\\\\Microsoft\\\\Windows\\\\CurrentVersion\\\\Policies\\\\System'\r\n";

'

Ha sorunu buldum fazla eklemişim pardon.\\\\ bu 4 değil iki olacak.

Son düzenleme:
Denedim olmadı.

Evet doğru ama yine hata verdi.

Dediğin şeyi de denedim yine aynı hata.

Mantık kurunca ilerleme kaydettim şimdi ise not found diyor .
string queryText = "SELECT * FROM RegistryValueChangeEvent WHERE Hive = 'HKEY_LOCAL_MACHINE' AND KeyPath = '\\\\SOFTWARE\\\\Microsoft\\\\Windows\\\\CurrentVersion\\\\Policies\\\\System'\r\n";

'

Ha sorunu buldum fazla eklemişim pardon.\\\\ bu 4 değil iki olacak.
Eğer genel çözümü benim mesajımla bulduysan çözüm işaretlemeyi unutma.

C#:
   private void button20_Click(object sender, EventArgs e)
        {
            BackgroundWorker worker = new BackgroundWorker();
            worker.DoWork += BackgroundWorker_DoWork;

worker.RunWorkerAsync();
        }
Başvuru yapan bu. Pardon başka bir konu açılmış bu çözüldü denip.

Geri
Yukarı