REGÜLATÖR Önerisi

Plender

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar evde elektriklerin gidip gelmesinden dolayı bulaşık makinamız bozuldu. Bende

6000 TL Sistem Tavsiyesi | Technopat Sosyal

kurduğum bu sistemin elektriklerin gidip gelmesinden dolayı korkuyorum açıkcası. UPS gibi aküsünü 2 yılda bir değiştireceğim birşey istemiyorum. Biraz araştırdığımda REGÜLATÖRlerin elektrik kesintilerine karşı koruma sağladığını gördüm. Sorularım şunlar:

1) 750W PSU var bunun için aşağıdaki linklerdeki REGÜLATÖRlerden hangisini almalıyım sizce?

Fsp Scudo 1200Va Regülatör - Vatan Bilgisayar

Fsp Scudo 600Va Regülatör - Vatan Bilgisayar

2) Kısa devre korumalı PSUlar varmı?

3) Birde REGÜLATÖR kesin çözüm mü?

Ben işte bu topladığım pcyi bağlıcam sadece Corsair CX 750W güç kaynağı var o zaman bana SCUDO 600VA REGÜLATÖR yeter sanırım? Regülatörlere kesintisiz güç kaynağı diyorlar ama aslında kısa devreyi önlemiyor mu bende bilmiyorum kullanan veya bilgisi olan arkadaşlarımız yardımcı olursa çok sevinirim.

Ben UPS, Regülatör diye örnek verdim sadece ikiside birbirinden farklı. UPS'ye ihtiyacım olmadığını söylemek istedim sadece.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı