Rehber Belirlenen tarih ve saatte bilgisayarın otomatik açılması

GCN

Megapat
Makaleler
4
Daha fazla  
Öncelikle aşağıdaki ayarı yapmanız gerekli.

1.jpg

2.jpg
3.jpg
4.jpg

Yukarıdaki ayarı yapmadan gelmeyin!
  1. Bilgisayarınızın BIOS'una giriş yapın.
  2. Bu yolu takip edin: [Settings\Advanced\Wake Up Event Setup]
  3. Resume By RTC Alarm [Enabled] yapın.
  4. Aşağıda 4 yeni seçenek çıkacaktır.
e6a8a672964c39f.jpg

• Date(of month)Alarm: [0~31] arasında seçim yaparak ayın hangi gününde açılacağını belirleyin. ("0" yazarsanız her gün açılır. Örneğin "15" yazarsanız; her ayın 15'inde açılır.)
  • Time(hh)Alarm: [0~23] arasında seçim yaparak hangi saatte açılacağını belirleyin. ("0" gece yarısıdır. Örneğin öğlen vakti saat 13'te açılması için "13" yazın.)
  • Time(mm)Alarm: [0~59] arasında seçim yaparak hangi dakikada açılacağını belirleyin. ("0" 13:00'dır. "30" 13:30'dur.)
  • Time(ss)Alarm: [0~59] Saniye ayarıdır.
Senaryo: Sabah uyanmakta zorluk yaşayan arkadaşlara yararlı bir çözüm. Windows'un alarmını kurun, ses ayarını istediğiniz seviyeye getirin ve bilgisayarınızı kapatın. Örneğin alarmı 07:00 olarak kurdunuz. Alarmın çalabilmesi için bilgisayarın açık olması gerekiyor. O halde yukarıdaki ayarlar ile bilgisayarın 06:55'de açılmasını sağlayın. Böylece bilgisayar hoparlöründen çıkacak olan yüksek ses ile yatağınızdan fırlayabilirsiniz.

12.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
İsabete bak, bende dün araştırıyordum yapamayıp bırakmıştım. Teşekkürler uyguladım şimdi :D
Bende dün BIOS'u kurcalarken/gezinirken keşfettim. Anında rehber oluşturdum.
Bir de başlangıçta çalıştırılacak otomatik kapatma .bat dosyası hazırlayın kendi kendine açılsın kapansın takılsın kafasına göre.
Bu konuda rehber hazırlar mısın?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı