Rehber CS:GO VAC oturumunuzu doğrulayamadı hatası çözümü

Bu içerik sizin için yararlı oldu mu?

• Oy verenlerin toplamı
    6

realmoonlight

Kilopat
Makaleler
6
Yer
Montreal, QC, Canada
Öncelikle herkese merhaba son zamanlarda bu soruyu forumda soran çok kişiyi gördüm ben de kesin çözümünü sizlerle paylaşmak istedim.

Hatanın oyun içinde nasıl göründüğüne bir göz atalım:
vac-unable-to-verify-game-session.png

1. Counter Strike: Global Offensive'i kapayın.

2. Arından Steam'den çıkış yapın burada belirtmek istiyorum çıkış yapmaktan kastım oturumu yapatmak değil, şekildede görüldüğü gibi çıkış yapmak.
ZOqMdk.png

3.Görev yöneticisini açın. Hızlıca açmak için CTRL + Shift + Esc kombinasyonunu kullanabilirsiniz.

4. Açılan görev yönetcisinin ayrıntıları gösterdiğinden emin olun eğer görev yöneticiniz şekildeki gibi değilse( ayrıntıları göstermiyorsa) sol alttan daha fazla ayrıntıya tıklayın.

Adsız (1).png

5. Steam ile alakalı ne varsa kapatın. Kapattıktan sonra görev yöneticisini de kapatabilirsiniz.

6.Şimdi sıra geldi Steam'i yönetici olarak başlatmaya bu işlemi sadece bir defaya mahsus yapacağız Steam'i her başlattığınızda yönetici olarak başlatmanıza gerek yok. Masaüstüne dönün ve Steam'in üzerine geldikten sonra sağ tık yaparak yönetici olarak başlatı seçin.

steam-content-file-locked.jpg

Bitti! Artık oyununuzu çalıştırıp keyifle oynayabilirsiniz.

Linux kullanmakta olduğum için fotoğrafları internetten buldum. Yarısı İngilizce yarısı Türkçe oldu kusura bakmayın. Sizlere yardımcı olabildiysem beğenerek bana destek olabilirsiniz, keyifli forumlar!

Dostum, sana şöyle diyeyim bunu kesin bir çözümü yok. Paylaştığın yol bazı kişilerde işe yarayabilir. Ama kesin çözüm diyerek herkeste işe yarayacağını ima ediyorsun.
Ben bu hata ile defalarca karşılaşmış biri olarak sana şunu söyleyeyim. Bazı şartlarda oyunu silip yüklemek dahi bu hatayı çözmeye yetmiyor. Şöyle betimleyeyim, hesabın bug'a girdiğini ve bugdan çıkması için bir süre beklemen gerek. Bu genelde sunucu kaynaklı bir hata oluyor. Bazı hesaplar o buga düşüyor. Aynı bilgisayarda başka bir hesap ile girince oyuna girebiliyorsun. Kısacası hesabın kendisi ile alakalı oluyor.
Emeğine sağlık, araştırıp paylaşmışsın.

Hata Steam ile alakalı evet. Senin bir şeyler yapman olayı değiştirmiyor.
Steam'in çözmesini bekleyeceksin. Bu anlattığın herkeste işe yarıyormuş falan. Geç bu masalları.
Ben bizzat deneyimledim bu hatayı.
10 kişide denendi diye kesin çözüm bu mu oluyor? Komikmiş.

Bu sorunun en iyi çözümü oyun dosyalarını 1 kez doğrulayıp beklemek bunun bir çözümü yok dostum yazdıkların herkeste işe yaramıyor maalesefki bu sorun sadece bekleyerek geçiyor bazen de hop hemen düzeliyor.

Geri
Yukarı