Rehber GeForce Experience ile sürücüleri kolay kurmanın yolu

Makaleler
3
Merhabalar, sürekli internetten sürücü kurmakla ve eskilerini kaldırmakla uğraşmak istemiyorsanız işinizi kolaylaştırabilecek bir yöntemden bahsedeceğim. Öncelikle sürücülerimizi güncellemek için GeForce Experience uygulamasını indirmeliyiz. Buradan siteye gidip programı indirebilirsiniz. Programı indirip ve kurduktan sonra bu adımları izleyerek sürücülerinizi kurabilir veya güncelleyebilirsiniz. Ama önce programa giriş yapmalısınız.

1. adım:

Üstte bulunan menüden sürücüler kısmına gidin.

Ekran Alıntısı.PNG

Sol üst tarafta bulunan "güncelleştirmeleri kontrol et" butonuna basarak sürücü kontrolü yapabilirsiniz. Ama sürücünüz eski ise zaten program otomatiklen yeni sürücünün mevcut olduğunu söyleyecektir.

Ekran Alıntısı 2.PNG

2. adım:
Yüklemeniz gerek sürücü en üst alanda görünecektir, yeşil indir butonuna basarak sürücünüzün inmesini bekleyin.

3.PNG

3. adım:

Sürücünüz indikten sonra karşınıza "hızlı kurulum" ve "özel kurulum" diye 2 adet seçenek gelecektir. Eğer hiç sürücünüz yok ise hızlı kurulumu seçerek hızlı bir şekilde kurabilirsiniz. Fakat önceden sürücünüz var ve bu sürücünüzü kaldırıp yenisini kurmak için özel kuruluma tıklamalısınız.

Ekran Alıntısı.PNG

Hızlı kurulum dedikten sonra kendisi otomatik devam edecektir. Şimdi özel kuruluma bakaşım. Özel kuruluma tıkladıktan sonra bir süre sonra karşınıza bu şekilde bir pencere gelecek ve buradan istediğiniz özelliklerin inmesini seçebilirsiniz, hatta sağ altta bulunan "temiz kurulum yap"a tıklayarak önceki sürücünüzü silebilirsiniz.

Ekran Alıntısı.PNG

Bu işlemleri de yaptıktan sonra "kur"a tıklayarak sürücünüzü yükleyebilirsiniz.

Umarım işinize yarar, iyi günler. 😀

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı