Rehber Her bütçeye uygun GameBook tavsiyesi

Optikiyaza

Hectopat
Makaleler
4
Düşük ve yüksek bütçeli Gaming laptop önerileri - Technopat Sosyal bu rehberimde yorumlardan bazı eksikler olduğunu fark ettim ve yeniden yazmaya karar verdim.
bütçe: 7600-8000 TL.
Eğer bütçeniz bu civarda ise Monster tercih edebilirsiniz. Monster, sadece fiyattan değil kaliteden de ödün veren bir firma. Ancak maalesef bu bütçede daha iyi özellikli pek laptop bulamıyoruz.
Monster Abra A5 v15.5 15, 6":
HP Pavilion.
Bir diğer tercih edebileceğimiz marka-seri ise HP Pavilion 2020.evet, bu laptopun ısınma sorunu vardı. Fakat vardı. HP, 2017 yılında kendi Premium seviye gamebook serisi olan HP Omen'da ısınma sorununu çözmüşken aynı şeyi HP Pavilion 2020'de de yapmış. Buraya link atmak istemiyorum çünkü 2019 model çıkabilir. 2020 öncesini riske atmamak için tavsiye etmiyorum.
bütçe: 8000-10000 TL
Bu bütçede ise Monster'dan kaçınmak daha sağlıklı olacaktır.
HP Pavilion:
2020 modeller alınabilir.
MSI, HP Omen, ASUS ROG:
Bu bütçede MSI, HP Omen, ASUS ROG maalesef yeterli değil. Bu marka-seriler daha yüksek bütçee hitap ediyorlar.
Acer Nitro:
Yine 2020 öncesi linki atabileceğimden dolayı atmak istemiyorum. Acer Nitro'nun 2020'den önceki yıllardaki modellerinden kaçınmalıyız. Sebebi özellikle 2019 yılında çıkardığı laptopların ısınma sorunu. Daha öncesi de bana pek iyi gelmiyor. Güncel varken neden 2 sene geriden gidelim?
bütçe: 10000-12000
Bu bütçe ise yine Pavilion, Acer Nitro'ya müsait. Özellikle MSI için 13000 üzeri bütçe şart. HP Omen'lar da öyle.
bütçe: 12000-15000
Gelelim bu bütçeye. Artık sıra HP Omen, ASUS ROG, MSI'da. Tabii iyi özellikler olursa Acer Nitro neden olmasın?

ASUS ROG:
Genel olarak başarılı bir seri. Genel olarak diyorum çünkü hata payı bırakıyorum.
ASUS Rog Strix G512 15.6"/i7-10870H/8G/512G PCIE SSD/RTX2060 6G/FHD/Win10 Gaming Laptop Siyah bütçeyi 222 TL aşsa da 8 GB RAM takviyesi ile oldukça güzel bir cihaz.
HP Omen:
HP OMEN 17-cb1026nt 201U6EA Dizüstü Bilgisayar (Laptop) Fiyatı ve Özellikleri - GittiGidiyor bu cihaz ise ne RAM takviyesine gerek duyuyor ne de bütçeyi aşıyor.
MSI:
https://www.hepsiburada.com/msi-gl7...bilgisayar-p-HBV00000VPSTS?magaza=Hepsiburada MSI neden bu kadar pahalı bilmiyorum. Oysa ki GTX 1660 Ti. İndirimli fiyat. Açıkçası ben MSI'ı 15K üstü bütçede öneriyorum fakat yine de alınmaz değil. Eklemekte fayda var.
Acer Nitro:
2020 modeller alınabilir. Link eklemememin sebebi belli. 2019 cihazın linkini verebilirim. O yüzden Acer Nitro'da link vermiyorum.
bütçe: 15000+
Burada ise seçenek çok olduğu için daha çok marka-seri önerisi yapacağım.
MSI.
HP Omen.
ASUS ROG.
Acer Nitro 2020.
rehber: Bitti
Eleştirilerini esirgemedikleri için @augenblick ,@semıkaancakır, @PHX LaraCroft, @Darky'ye teşekkür ederim.

HP ve Acer önermiş.

1605175135695.png

Fark eder mi?
Hepsi soba, berbat ve çöp.

Fanboyluk yapmıştınız en son zaten, daha fazla sizinle tartışmayacağım. İyi günler. Önerileriniz berbat.

Haha ben fanboyluk yapmıyorum siz haterlık yapıyorsunuz. Tamamını okumamışsınız bile. Belirttim HP Pavilion ve Acer Nitro'nun 2020 öncesi alınmaz diye. 2020'de sorunları çözüldü. HP Omen'da zaten sorun yok. Buraya sadece marka kötülemek için gelmişsiniz.

Bütçeye bağlı öneri yaparım. HP fanboyu değilim ki ben...

Sanki ben rehberi HP ile doldurdum. Kaliteli laptoplarla doldurdum.
@kerobey uğraşmaya değmez. Bizde 2 HP laptoo var biri 2013 çıkışlı diğeri 2017 çıkışlı. Doğru marka-model alırsanız sıkıntı olmaz. Kötü markanın iyi, iyi markanın kötü ürünü olabilir. HP'nin iyi ürünlerini yazdım. Zaten Pavilion'da ve Acer'da 2020 öncesi alınmaz dedim. İlk rehberimdeki gibi yapıcı eleştiriciler yapacaksanız yazın, yoksa doldurmayın. Hangisini alayım şunla bunun arasında kaldım gibi şeyleride yazın yami karşı değilim siz benim demek istediğimi anladınız.
Profil fotoğrafından HP Omen fanboyu olduğu anlaşılıyor zaten, tartışmaya hiç gerek yok.
HP çöp. Bu kadar.

Sadece haterlar gelmiş :).
Benim ben doğru marka-model yazdım. Konu kilitlensin. Anlaşılan boş yazılar gelecek. Ben rehberimi doğru yaptım. Gönül rahatlığıyla yararlanabilirsiniz.

Geri
Yukarı