Düşük ve yüksek bütçeli Gaming laptop önerileri

Optikiyaza

Hectopat
Makaleler
4
Sıkıldım yahu. Herkese tek tek şu neden alınmaz bu neden alınmaz diyorum. Benimle aynı fikirdeyseniz salın bu rehberi, okusun.

bütçe: 7600 TL
Bu bütçede maalesef Omen, ROG gibi laptopları bulamıyoruz. Böyle düşük bütçelerde Monster tercih edilebilir.
İndirimli fiyat linkidir.
bütçe: 8500-9000 TL
Bu bütçede ASUS'a yönelebiliriz.
Forumda bir kişi bana 3550H serisinin pek de iyi olmadığını söylemişti fakat detay vermemişti. İşlemciler konusunda fazla bilgi sahibi olmadığım için araştırılması iyi olur.

bütçe: 9000-12000 TL
Bu bütçede yine sağlam bir HP Omen yok. Olanda 8 GB RAM ve i5 9750H. ASUS'un bu bütçede bu laptopu önerimdir.

bütçe: 12000-15000 TL
Bütçeyi 500 TL aşması sorun olmazsa bu ASUS ROG laptop önerimdir:
Ve geldik HP Omen'a.
256 GB SSD hariç gayrt güzel laptop. HP Omen serisinin 2017 model laptonunu kullanıyorum. Pavilion serisindeki rezalet yok. Isınma sorunu yok.
MSI olmazsa olur mu? Önceki bütçelerde önermedim çünkü genelde 9750H gibi eski seri işlemciler kullanılıyor.
bütçe: Daha yüksek
Burada laptop değil seri önerisi yapacağım.
HP Omen.
ASUS ROG.
Acer Nitro.
MSI.
neden HP Pavilion ve Monster alınmamalı?
Sebepleri belli. Monster'da genelde sorun var. Pavilion'da da ısınma sorunu var. Her ne kadar yeni modellerde ısınma sorunu çözüldü diye bilsemde riske atılacak şey değil. Bu yüzden HP Pavilion'u normalde, Monster'ı yüksek bütçede önermiyorum. Monster'ın teknik servisine lafım yok.
Acer Nitro serisi ile ilgili per bilgim yok. Genellikle önerildiği için yazdım. Ryzen 3550H ve Acer Nitro konusunda bilgilendirirseniz sevinirim. Böylece laptop alacak kişilere de yardımımız olur.
Edit: Acer Nitro serisini bütçeye göre uygun olduğunda her laptopa rakip gösterebiliriz.

Son düzenleme:
Acer Nitro kısımlarının üzerine bant çekerek okuduğumuzda gayet ideal bir fikir yazısı.

Demek istediğinizi anlayamadım.

Nitro seisi iyi ama tek kanal RAM çok sorun çıkarıyor çoğu kişi PC'nin performansından şikayetçi. Ayrıca Ryzen 3. nesil mobil işlemci alınmaz onun yerine Intel alınmalı ama 4. nesil Ryzen'lara lafım yok.
Nitro seisi iyi ama tek kanal RAM çok sorun çıkarıyor çoğu kişi PC'nin performansından şikayetçi. Ayrıca Ryzen 3. nesil mobil işlemci alınmaz onun yerine Intel alınmalı ama 4. nesil Ryzen'lara lafım yok.

Alınmama sebebi RAM'den 2 GB kesmeleri ve fiyatının hakkını vermemeleri.

Acer nitro serisini çevremde ki bir çok arkadaş kullanıyor ve oldukça memnunlar ısı değerleri de oldukça normal özellikle 2020 acer nitro serisi sıcaklık konusunda baya level atlamış. Monster hp acer arasında karar verecek olsam aceri seçerdim ben.

Acer Nitro serisinin 2019 modelini ben önermiyorum.

brave_wTc2d06a3B.jpg

Şu tasarımdaki bir cihazın uzun ömürlü olma ihtimali sıfır.
Bu tasarımda işlemci chipseti soğumak için sırasını beklemek zorunda. Tüm gücü önce GPU tüketecek, sonra fırsat kalırsa CPU da nasiplenecek tabiri caizse. Bu makinenın işlemci sıcaklığını yük altında belirli bir seviyenin altına çekmenin imkanı yok. Hele oyun oynuyorsanız, GPU direkt olarak heatsink bakırlarını sömürüyor olacak, işlemcinin doğru şekilde soğuması fizik kurallarına aykırı.
Örnek başarılı tasarım aşağıdaki gibidir;

brave_zoHOgi8cLD.png

(Alıntıdır)
2020 modellerinde Acer bu sorunu dikkate alıp çözdü diyorlar.
Ben HP Pavilion kullanıcısı olarak memnunum cihazdan. Isınma sorunu yok.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı