Rekabetçi oyunlar için F/P işlemci önerisi

Valorant oynadığım için ekran kartı yeterli oluyor, hikayeli oyunlar oynamıyorum. Valorant ise işlemci ağırlıklı bir oyun ekran kartı ihtiyacım yok şuanlık.
Hocam anlıyorum ama 165Hz mönitörünüz var zaten 11400F almanız yeterli o yüzden ekran kartı değiştirmek daha iyi bence.

Hocam anlıyorum ama 165Hz mönitörünüz var zaten 11400F almanız yeterli o yüzden ekran kartı değiştirmek daha iyi bence.
Hocam teşekkürler yanıtınız için 11400F hem bütçemi aşıyor hemde ekstra anakart almam zorunlu hale geliyor, anakartım 11. Nesil desteklemiyor diye biliyorum. Ekstra olarak dediğiniz gibi ekran kartı da alırsam bütçemi fazlasıyla aşmış oluyorum o yüzden şimdilik F/P işlemci ve destekleyen bi anakart satın alarak sistemi yükseltmeye başlamak istiyorum.

Hocam teşekkürler yanıtınız için 11400F hem bütçemi aşıyor hemde ekstra anakart almam zorunlu hale geliyor, anakartım 11. Nesil desteklemiyor diye biliyorum. Ekstra olarak dediğiniz gibi ekran kartı da alırsam bütçemi fazlasıyla aşmış oluyorum o yüzden şimdilik F/P işlemci ve destekleyen bi anakart satın alarak sistemi yükseltmeye başlamak istiyorum.
Ryzen işlemci işinizi görücektir o zaman L3 önbellekler Valorant, cs gibi oyunlarda ön plana çıkar ve L3 önbellekler Ryzen işlemcilerde bol bol vardır.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ben r5 2600la en son 1 sene önce valorant oynamıştım. İşlemci %30 mu 40 mı kullanılıyordu. 2600 bile fazlasıyla yeterken 5600 haylihayli yeter.

Yeni konular

Geri
Yukarı